У МОЗ дозволили бустерну вакцинацію, але не всім. Хто зможе щепитися втретє

У МОЗ дозволили бустерну вакцинацію, але не всім. Хто зможе щепитися втретє

Офiцiйно
У МОЗ дозволили бустерну вакцинацію, але не всім. Хто зможе щепитися втретє
. AP

Міністр охорони здоров'я  Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Відтепер отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше рекомендується: людям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та особам із низкою інших імунодефіцитних станів.

“Ми рекомендуємо вводити додаткову дозу тим, хто має медичні показання для неї у зв’язку  з важкими захворюваннями, адже їхня імунна система могла не сформувати належний захист. Після введення додаткової дози, ці люди будуть більш захищені від коронавірусної хвороби”,  зазначив Ляшко.

Читайте також: Тисяча для вакцинованих. Як і коли можна буде її отримати

Введення додаткової дози рекомендується щонайменше через 28 днів після другої (першої дози для однодозної схеми) дози вакцини проти СОVID-19. Для осіб, які віднесені до групи ризику за професійною ознакою (медичні працівники, працівники будинків інтернатного типу) рекомендовано отримати бустерну дозу щонайменше через 6 місяців після первинної вакцинації.

"При виборі препарату для бустерної дози МОЗ радить обирати мРНК вакцини (Comirnaty від Pfizer/BioNTech або Moderna). "У випадку недоступності вакцини проти СОVID-19 на платформі мРНК або наявності протипоказань до її використання в особи, може бути використана векторна або інактивована вірусна вакцина", — йдеться у наказі МОЗ.

Дані щодо введення додаткової дози у МОЗ рекомендують вносити до Електронної системи охорони здоров'я, як третю дозу з двох доз, без продовження терміну дії сертифікату про вакцинацію.

Що відомо

  • За добу 12 грудня в Україні виявили 4073 нові випадки захворювання на коронавірус. Серед нових хворих 377 дітей та 37 медиків.
  • Станом на 13 грудня 40% дорослих українців (12 мільйонів 457 тисяч) вже отримали повний курс щеплення. Досягнувши цієї позначки Україна виконала цільовий орієнтир встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я: 40% вакцинованих в 2021 році.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко застеріг українців від шахраїв: МОЗ не розсилає повідомлення щодо виплати 1 тисячі гривень щепленим громадянам і не просить їх надсилати невідомим людям контактні дані.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок