"Дія.Сіті" має запрацювати наприкінці січня 2022 року. Що вона передбачає

"Дія.Сіті" має запрацювати наприкінці січня 2022 року. Що вона передбачає

Ексклюзивно
"Дія.Сіті" має запрацювати наприкінці січня 2022 року. Що вона передбачає
Запровадження нових префіксів значною мірою обумовлене потребами сфери інформаційних техологій. Фото: Depositphotos

В Україні запускають "Дія.Сіті" — спеціальний правовий режим для ІТ-індустрії, що має запрацювати наприкінці січня 2022 року. Очікується, що це прискорить темпи зростання українського ІТ-сектору, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, "Дія.Сіті" — одна з найкращих податкових систем для технологічних компаній, що відкриває можливість сплачувати вп'ятеро менше податків та інвестувати в розвиток, освіту й загалом ІТ-сферу.

Про те, що ще передбачає "Дія.Сіті", в ефірі Українського радіо розповів заступник голови комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації, народний депутат (фракція "Слуга народу") Олександр Федієнко.

Прихід у "Дія.Сіті" буде добровільний

Закон про "Дія.Сіті" визначає, хто туди може вступити, якими принципами її учасники мають користуватися, якою має бути мінімальна заробітна платня, кількість працівників і те, що компанії повинні на 90% займатися розробкою програмного забезпечення.

"Дія.Сіті" серед іншого передбачає дозвіл залучати іноземні інвестиції в Україну. Це вплине на зростання ВВП, вважає Федієнко: "Раніше Україна сприймалася як держава, що продає лише сировину. Тепер з’явилася можливість формувати продуктову лінійку і виробляти ІТ-продукти всередині України".

Прихід у "Дія.Сіті" буде добровільний. Будь-яка компанія, яка відповідає технічним критеріям, подає відповідну заявку. Її автоматично, без залучення людей, розглядає штучний інтелект. Потім компанія реєструється в податковій службі, яка визнає його статус резидента "Дії.Сіті", на якого поширюються податкові зобов’язання згідно із законом.

Про 1200 євро і побоювання ІТ-фахівців

"Якщо ІТ-компанія не хоче працювати в "Дія.Сіті", вона може залишилися у нинішніх податкових умовах. Специфікою є те, що в законі прописана мінімальна заробітна платня для працівника на рівні 1200 євро. Є компанії, які не хочуть платити такі зарплати", — запевняє Олександр Федієнко.

Про збої на порталі "Дія"

Будь-який цифровий механізм потребує прогнозування з погляду навантаження на нього запитів, зазначив депутат.

"Коли виникла ситуація із COVID-сертифікатами, "Дія" приймала щохвилини 7000 звернень — тоді кілька годин додаток "Дія" був перевантажений. Цим страждає будь-яка цифрова система незалежно від того, хто її розробляє", — каже Федієнко.

За його словами, Мінцифра пізніше спроєктувала цифрову систему таким чином, щоб таких збоїв більше не було незалежно від кількості українців, які користуватимуться "Дією".

Читайте також: Які податкові ставки діятимуть в "Дія City". Відповідає Мінцифра

Що відомо

  • 15 липня Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", необхідний для запуску проєкту "Дія.Сіті". 18 грудня Зеленський підписав відповідний закон.
  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що ухвалення закону дозволить запровадити одну з найкращих систем оподаткування у світі та створити в межах проєкту умови для розвитку IT і креативних індустрій.
  • У Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що після запуску спеціального правового режиму "Дія Сіті" для ІТ-компаній діятимуть наступні ставки податків: ПДФО — 5%, військовий збір — 1,5%, єдиний соціальний внесок — 22% та податок на виведений капітал — 9%.

Читайте також

Які податкові ставки діятимуть в "Дія City". Відповідає Мінцифра

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок