Рада схвалила законопроєкт про "Дія Сіті". Що він передбачає

Рада схвалила законопроєкт про "Дія Сіті". Що він передбачає

Рада схвалила законопроєкт про "Дія Сіті". Що він передбачає
Фото: Mario Gogh

Верховна рада у другому читанні та в цілому схвалила проєкт закону №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", необхідний для запуску проєкту "Дія Сіті", що передбачає впровадження низки заходів задля стимулювання розвитку IT-індустрії.

Як повідомляється на сайті парламенту, під час засідання 15 липня відповідне рішення підтримали 262 народні обранці.

За словами авторів документу, метою закону є формування в Україні передової цифрової економіки протягом найближчих років та зростання частки високотехнологічних продуктів та послуг у загальному ВВП України до 10%. Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт запроваджує спеціальний режим оподаткування для резидентів "Дія Сіті".

"Пропонується створити Дія Сіті – середовище (екосистему), що стимулюватиме розвиток цифрової економіки, розробки в галузі передових технологій з високою доданою вартістю та формування економіки знань", – йдеться у її тексті.

Також спеціальний режим запроваджується для оподаткування заробітної плати працівників резидентів "Дія Сіті" та винагороди залучених ними фахівців за гіг-контрактами.

Читайте також: Які податкові ставки діятимуть в "Дія City". Відповідає Мінцифра

Окрім того, документ пропонує можливість обрання контрактної форми трудового договору при оформленні трудових відносин між резидентами "Дія Сіті" та їхніми працівниками. Перевірка резидентів "Дія Сіті" має відбуватися за попереднього погодження з керівником або заступником керівника відповідного центрального органу виконавчої влади.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що ухвалення закону дозволить запровадити одну з найкращих систем оподаткування у світі та створити в межах проєкту умови для розвитку IT і креативних індустрій.

"Дія Сіті" вводиться як альтернатива. Участь у ньому добровільна. Вплив держави на резидентів "Дія Сіті" законодавчо зведено до мінімуму. Держава гарантує IT-індустрії незмінність умов протягом 25 років", – написав він на своєму Telegram-каналі.

Раніше у Міністерстві цифрової трансформації повідомляли, що після запуску спеціального правового режиму "Дія Сіті" для ІТ-компаній діятимуть наступні ставки податків: ПДФО — 5%, військовий збір — 1,5%, єдиний соціальний внесок — 22% та податок на виведений капітал — 9%.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок