Які податкові ставки діятимуть в "Дія City". Відповідає Мінцифра

Які податкові ставки діятимуть в "Дія City". Відповідає Мінцифра

Які податкові ставки діятимуть в "Дія City". Відповідає Мінцифра
Фото: pixabay

Після запуску спеціального правового режиму "Дія City" для ІТ-компаній діятимуть ставки податків: ПДФОПодаток на доходи фізичних осіб — 5%, військовий збір — 1,5%, єдиний соціальний внесок — 22% та податок на виведений капітал — 9%.

Про це на презентації "Дія City" розповів заступник з питань розвитку IT Олександр Борняков.

"Ми зменшуємо у п'ять разів чинні податки. Наприклад, податок на дохід фізичних осіб з 18% опускається до 5%. Це зроблено для того, щоб це не було вище, ніж зараз сплачують ФОПи. Єдиний соціальний внесок буде рахуватися від мінімальної заробітної плати і буде складати приблизно 1,3 тис. грн. Це нижче, ніж теперішні 22% від фактичної зарплати", – розповів Борняков.

За його словами, Мінцифри пропонує "альтернативу" податку на прибуток, який наразі становить 18%.

"Ми хочемо ввести податок виведений капітал у розмірі 9%. Це буде стимулювати реінвестування грошей в компанії, їхній ріст та розвиток. Саме податок на виведений капітал – це оптимальна модель оподаткування для венчурних фондів", – сказав Борняков.

Читайте також: Електронні вибори й реєстрація через ID-паспорт. Федоров розповів про "Дію"

Він додав, що при зниженні податків держава "нічого не втрачає". Також Борняков пояснив, що участь компаній у "Дія City" буде добровільно, наразі ж ведеться розробка законодавчої бази.

За планом Мінцифри, запустити спеціальний режим планують у другому кварталі 2021 року.

Що відомо

  • У квітні 2021 року Мінцифри презентує нову функцію у "Дії" для передачі копій документів QR-кодом та до кінця року запустить сервіс онлайн-прописки.
  • Кабінет міністрів ухвалив постанову, за якою буде дозволено в електронній формі реєструвати та зніматися з реєстрації місця проживання українцям від 14 років.
  • З 23 серпня 2021 року кожна організація прийматиме цифрові паспорти в застосунку "Дія", оскільки вони на рівні закону матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок