Кропивничанина визнали винним у державній зраді. Яке покарання призначив суд

Кропивничанина визнали винним у державній зраді. Яке покарання призначив суд

Кропивничанина визнали винним у державній зраді. Яке покарання призначив суд
Суспільне: Кропивницький

Кропивничанина Олександра Погребецького визнали винним у державній зраді. За завданням Федеральної служби безпеки Росії він збирав та передавав інформацію про військових та представників місцевої влади, пропагував комуністичну ідеологію і був нагороджений російською відзнакою "За службу родине". Йому призначили покарання строком на п'ять років та замінили на три роки умовно.

Вирок оголосила суддя Олена Лук’янова в Ленінському районному судді Кропивницького. В ньому йшлося зокрема про те, чому пом'якшили міру покарання: "Кримінальне правопорушення скоїв вперше. Пенсіонер, інвалід другої групи, позитивно характеризується. Суд визнає щире каяття та сприяння розкриттю кримінального правопорушення. Відповідно до статей 75-76 кримінального кодексу України, звільнити від відбуття покарання з випробуванням на три роки, зобов’язавши його періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу".

Кропивничанина визнали винним у державній зраді. Яке покарання призначив суд
Суспільне Кропивницький

За проведення експертиз у кримінальному провадженні Олександр Погребецький має сплатити дев'ять тисяч 100 гривень. Чи буде оскаржувати рішення суду ще не знає: "Я себе погано почуваю, я подумаю".

Прокурор Володимир Лещенко стосовно апеляційного оскарження відповів так: "У нас для цього є місяць. Ми отримаємо повний текст судового рішення, вивчимо його і після цього будемо ухвалювати рішення".

Що відомо

  • Олександра Погребецького затримали 21 січня. Під час обшуків вдома у затриманого знайшли комп’ютерну техніку, мобільні термінали, які використовували для збору й передачі інформації та особисті записи із зібраною інформацією. Затриманому повідомили про підозру у державній зраді. У разі доведення вини, йому загрожувало від 12 до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
  • Ухвалою від 25 січня 2021 року Ленінського райсуду підозрюваному обрали запобіжний захід – два місяці цілодобового домашнього арешту.
  • Перебуваючи під цілодобовим домашнім арештом Олександр Погребецький ходив на роботу.

Читайте також

Вибір редакції

На початок