Випробувальний пуск гідроагрегату №3 Ташлицької ГЕС. Біля підприємства мітингували люди

Випробувальний пуск гідроагрегату №3 Ташлицької ГЕС. Біля підприємства мітингували люди

Випробувальний пуск гідроагрегату №3 Ташлицької ГЕС. Біля підприємства мітингували люди
Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

На Ташлицькій гідроакумулюючій електростанції 22 грудня відбувся випробувальний пуск нового – третього гідроагрегата. Використання усіх трьох гідроагрегатів допоможе збільшити потужності підприємства до 480 МВт. За словами екологині Інни Тимченко, проєкт запуску може спричинити екологічні проблеми, тому біля підприємства влаштували мітинг.

Під час запуску гідроагрегата на Ташлицькій гідроакумулюючій електростанції побувала кореспондента Суспільного Світлана Кльосова.

За словами начальника зміни Ташлицької ГАЕС Гліба Чабанюка, пуск пройшов успішно. Запустили гідроагрегат на 5-10 хвилин, аби перевірити показники та продемонструвати його в роботі. Під час запуску в приміщенні виник неприємний запах.

Ташлицька гідроакумулювальна електростанція. Відбувся випробувальний пуск гідроагрегату №3
Двигун третього гідроагрегата. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

"На даний час ми фіксуємо по усіх показниках, що в нас вдалий пуск. Це запах гальмівних колодок, він буде завжди, бо притертися вони не зможуть, цей запах буде завжди при зупинці гідроагрегата. Це норма", – розповідає Гліб Чабанюк.

Ташлицька гідроакумулювальна електростанція. Відбувся випробувальний пуск гідроагрегату №3
Приміщення гідроакумулювальної електростанції. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

Під час запуску під стінами підприємства влаштували мітинг представники ГО "Асоціація учасників та інвалідів АТО" та національного природного парку "Бузький Гард". З плакатами в руках вимагали перегляду проєкту щодо запуску гідроагрегата.

"Ми хочемо, щоб даний проєкт пройшов всю правову процедуру, тобто оцінку впливу на довкілля. Ми, зокрема, вже надіслали наше звернення до офісу Генерального прокурора щодо цього і було вже передано воно до Миколаївської обласної прокуратури. Також ми підготували звернення до президента та прем’єр-міністра", – говорить членкиня Національного екологічного центру України Інна Тимченко.

Ташлицька гідроакумулювальна електростанція. Відбувся випробувальний пуск гідроагрегату №3
Під стінами підприємства зібралися мітингувальники. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

За словами екологині Інни Тимченко, запуск може спричинити екологічні проблеми, тому влаштували мітинг.

"Буде більше закачуватися води та скидатися в річку в районі Олександрівського водосховища. Олександрівське водосховище – це річищне водосховище. Воно є в межах річки Південний Буг. Це призводить ще до більшого коливання води, до зменшення показників, що може негативно впливати на іхтіофауну, тобто на риб, негативно впливати на водну рослинність, що надалі призведе ще до більшого цвітіння води", – розповідає Інна Тимченко.

На територію підприємства учасників мітингу не впустили. За словами Інни Тимченко, пуск агрегата може призвести надалі до підняття рівня води в Олександрівському водосховищі. Зараз вода на рівні 16 метрів.

Ташлицька гідроакумулювальна електростанція. Відбувся випробувальний пуск гідроагрегату №3
Екологиня Інна Тимченко. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

"Узгодили цей проєкт нам усі: Міністерство екології, оскільки питання природоохоронне. У складі цього проєкту був розділ, оцінка впливу на довкілля. На той момент зміст цього документа визначався нормативними вимогами будівельних норм", – каже заступник генерального директора з капітального будівництва відокремленого підрозділу "Южно-Українська АЕС" Юрій Фомін.

Ташлицька гідроакумулювальна електростанція. Відбувся випробувальний пуск гідроагрегату №3
Ташлицька гідроакумулююча електростанція. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв
Читайте також: "У Миколаєві змінили тарифи на вивезення сміття"

За його словами, проєкт передбачає встановлення шести гідроагрегатів. З урахуванням цього є ймовірність, що рівень водосховища все-таки доведеться підняти до позначки 16,9 метра. Ці терміни поки що невідомі.

"Енергосистема не в постійному споживанні: уночі всі сплять, електроенергії споживається менше. Вранці всі встали – почалося споживання, тому енергосистемі потрібне підключення додаткових потужностей. Ось для цього існують такі станції гідроакумулювальні. Верхнє водоймище – це гідроакумулятор, в якому закумульована енергія води, яка потім перетвориться на електричну енергію", – розповів головний інженер Ташлицької ГЕС Сергій Музиченко.

Новий гідроагрегат призначений для покриття пікових навантажень енергосистеми у жителів Південного регіону. У березні 2022 року гідроагрегат №3 увімкнуть до мережі.

Що відомо

  • На Миколаївщині люди виступають проти розбудови Ташлицької гідроакумулюючої електростанції на Південному Бузі та підняття рівня води в Олександрівському водосховищі. За їхніми словами, це може спричинити екологічну катастрофу.
  • Олександрівське водосховище – є нижньою водоймою Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, яке регулює баланс енерговиробництва Южноукраїнської атомної електростанції.
  • 21 травня 2021 року на острові Бузький Гард відбулась попереджувальна акція, в ході якої троє ветеранів російсько-української війни Олександр Терещенко, Олег Кравець та Олександр Кротик прикували себе ланцюгом до скелі на острові. Учасники акції наголосили, у разі підняття рівня води в Олександрівському водосховищі, острів не покинуть до останнього.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок