Голову Полтавської міськради Олександра Мамая не відсторонили від посади: що відомо

Голову Полтавської міськради Олександра Мамая не відсторонили від посади: що відомо

Голову Полтавської міськради Олександра Мамая не відсторонили від посади: що відомо
Суспільне Полтава

Голову Полтавської громади Олександра Мамая не відсторонили від посади. За це 22 грудня таємно голосували на позачерговій сесії, яку ініціювали депутати міськради. Голосів не вистачило – за було 23, іще один бюлетень визнали не дійсним. Цього не достатньо для дострокового припинення повноважень голови. Для відсторонення потрібно дві третини голосів депутатів, розповів Суспільному юрист Тарас Захаров.

У порядку денному позачергової сесії Полтавської міської ради чотири питання. Одне із них – дострокове припинення повноважень міського голови.

"Ми бачимо хаотичну забудову, знищення пам’яток архітектури, хаотичне заселення усієї території МАФами (малими архітектурними формами – ред.), ми бачимо забудову Прирічкового парку, ми бачимо забудову (на вулиці – ред.) Героїв АТО, ми бачимо 109-й мікрорайон (мікрорайон Полтави, у якому проблеми з опленням житлових будинків – ред.). Це все – провальні управлінські рішення", – каже голова фракції "Слуга народу" у Полтавській міськраді Юрій Бражник.

Голову Полтавської міськради Олександра Мамая не відсторонили від посади: що відомо
Сесія Полтавської міської ради. Суспільне Полтава

Скликати позачергову сесію міськради та висловити недовіру Олександру Мамаю ініціювали представники громадської спілки учасників АТО, підписи для цього зібрали депутати. Це через висловлювання міського голови в ефірі одного з телеканалів.

"Мені здається, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави – це Сполучені Штати Америки і Росія. Дуже прикро, що іде брат на брата", – сказав у ефірі телеканалу "НАШ" голова Полтавської міськради Олександр Мамай.

22 грудня про це каже так: "Що було за висловлювання? Було і було".

"Це елемент гібридної війни, яку веде Росія. Для того, щоб підготувати плацдарм для наступу, треба спочатку переконати місцевих, що Росія буде тут заходити і буде тут керувати усім. Ці речі неприпустимі. Координаційна рада (Громадська спілка «Координаційна рада громадських організацій учасників АТО» – ред.) звернулася до нас для того, щоб ми підняли це питання висловлення недовіри міському голові. Зараз ми маємо 24 депутати, які готові підтримати цю недовіру. Іще чотирьох треба переконати", – говорить голова фракції "Свобода" у Полтавській міськраді Юліан Матвійчук.

Голову Полтавської міськради Олександра Мамая не відсторонили від посади: що відомо
Голова Полтавської міськради Олександр Мамай і секретар міськради Андрій Карпов. Суспільне Полтава

На сесії зареєструвалися 24 із 42-х депутатів. Не було представників «Партії простих людей Сергія Капліна», «Опозиційної платформи – за життя", "За майбутнє" та одного депутата від "Європейської Солідарності".

"Я вважаю, що ця сесія була абсолютно безперспективною. Будь-яка спроба (дострокового припинення повноважень міського голови – ред.) на тих підставах, які прописані у проєкті рішення, – це прямий шлях у суд, який його (міського голову – ред.) поновить. У мене є питання – на кого ми міняємо?", – говорить голова фракції "Партія простих людей Сергія Капліна" Сергій Каплін.

За припинення повноважень міського голови депутати голосували таємно. Для цього у сесійній залі встановили кабінку для голосування та скриньку для бюлетенів. Сам Олександр Мамай голосувати відмовився.

Голову Полтавської міськради Олександра Мамая не відсторонили від посади: що відомо
Кабінка для таємного голосування. Суспільне Полтава

Один бюлетень визнали недійсним, бо на ньому було більше однієї позначки. Аби відсторонити міського голову, потрібно дві третини голосів депутатів – 28, каже юрист Тарас Захаров.

"Якщо вони таємним голосуванням проголосували за припинення повноважень, то повноваження міського голови вважаються припиненими після ухвалення такого рішення. І переходять повноваження до секретаря міської ради. Після цього секретар або уповноважена особа, якщо вона зміниться, повинна звернутися до Верховної Ради України з проханням про проведення позачергових виборів міського голови. І по факту секретар виконує повноваження міського голови до моменту результатів нових виборів", – повідомляє юрист Тарас Захаров.

Голову Полтавської міськради Олександра Мамая не відсторонили від посади: що відомо
Сесія Полтавської міської ради. Суспільне Полтава

Після голосування голова міськради запропонував учасникам АТО поспілкуватися та створити нову посаду заступника.

"Я запрошую ініціативну групу, можна навіть сьогодні (22 грудня – ред.) після сесії, для того, щоб розібрати усе по пунктах, і зробити заступника міського голови з питань антитерористичної операції. Дати йому у підпорядкування якісь відділи, управління, які стосуються оборонного заходу, матеріального резерву", – повідомляє голова Полтавської міськради Олександр Мамай.

"Як можна працювати із людиною, яка заявляє, що його слова – це думка його оточення, з якими він спілкується, і каже, що буде жити у Полтаві навіть під час окупації. Без емоцій складно щось сказати. Я вважаю, що це позиція антиукраїнська. І те, що він щось зробить, по-перше, це не означає, що він щось зробить. По-друге, він хоче нас купити? Мене він не купить", – розповідає представник громадської спілки "Рух ветеранів України" Тарас Лелюх.

Що відомо:

  • 10 грудня біля будівлі Полтавської міської ради влаштували протест через висловлювання голови громади Мамая.
  • Також 10 грудня учасники бойових дій, які вимагали скликати сесію міської ради для висловлення недовіри голові Полтавської громади, прийшли до приміщення міської ради. Хотіли зустрітися з Олександром Мамаєм, але він не прийшов.
  • 14 грудня у Полтаві зібрали підписи для скликання сесії. Зібрали 19 підписів замість необхідних 14.
  • Олександра Мамая головою Полтавської міської ради обирали тричі. 2010-го та 2015-го він балотувався від «Совісті України». У вересні 2018-го року депутати міськради достроково припинили його повноваження, бо вважали роботу чиновника незадовільною.
  • Визнати протиправним та скасувати це рішення Мамай просив у суді. Йому відмовили. Програв він також апеляцію та касацію. Торік кандидатуру Мамая на посаду міського голови висунула партія «За майбутнє». Змагався за посаду у двох турах. Під час повторного голосування його підтримали понад 51 відсоток виборців.

Вибір редакції

На початок