У Польщі звільнили командирів солдата, який зник на кордоні з Білоруссю. Білоруська сторона заявила, що військовий попросив політичного притулку.
Про це повідомило Міністерство оборони Польщі у Twitter.
"Після отримання рапорту від командира дивізії генерала Радомського міністр Маріуш Блащак прийняв рішення звільнити зі своїх постів командирів солдата, який опинився в Білорусі", — поінформували у міністерстві.
Зокрема, були звільнені командир батареї, командир взводу і командир 2-го дивізіону в Венгожеві. Також у Польщі мають намір порушити справу щодо військового, який перейшов на сторону Білорусі.
Що сталося
У 16 механізованій дивізії польської армії повідомили про зникнення у прикордонному районі 25-річного польського солдата Еміля Чечка. Польські військовослужбовці одразу почали пошукові роботи. Протягом 16 грудня про долю військовослужбовця не було нічого відомо. За повідомленням польського видання Gazeta Wyborcza перед втечею солдат залишив зброю на території військової частини. А вже 17 грудня Білоруський прикордонний комітет повідомив про затримання польського солдата на ділянці прикордонної застави Тушемля Гродненської прикордонної групи. Там заявили, що затриманий попросив політичного притулку в Білорусі.
Міністр оборони Республіки Польща Маріуш Блащак повідомив у Twitter, що зниклий солдат мав серйозні проблеми з законом.
Що відомо
- Криза з мігрантами на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня 2021-го. У листопаді великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину польські прикордонники повернули на лінію кордону.
- На польський кордон вивели 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських. Польська сторона повідомляла, що протягом останнього місяця групи мігрантів кілька разів намагались прорватись до Польщі, і вони нібито були у супроводі білоруських правоохоронців. Згодом Польща пригрозила повністю перекрити кордон з Білоруссю.
- 2 грудня ЄС погодили санкції проти режиму Лукашенка. В ЄС заявили, що криза з мігрантами створена штучно владою Білорусі, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас зазначив, що "нелюдська система використання" мігрантів є інструментом тиску на ЄС.
- Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.
- МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю. Уряд України спрямував 175 мільйонів гривень на посилення охорони українсько-білоруського кордону.
- 23 листопада 118 мігрантів вилетіли з Білорусі у країни, звідки прибули. Серед мігрантів вихідці зокрема Сирії, Іраку та Афганістану.
Читайте також
Ситуація на кордоні. На Львівщині утворилися черги на пунктах пропуску із Польщею
Понад пів сотні мігрантів штурмували польський кордон, постраждав військовий
Планували потрапити до ЄС: вісьмох іноземців виявили правоохоронці на Закарпатті
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!