Миколаївські абітурієнти зможуть зареєструватися на пробне ЗНО з 5 січня 2022 року

Миколаївські абітурієнти зможуть зареєструватися на пробне ЗНО з 5 січня 2022 року

Миколаївські абітурієнти зможуть зареєструватися на пробне ЗНО з 5 січня 2022 року
Фото: Суспільне Миколаїв

Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванню (ЗНО) 2022 року почнеться 5 січня. Саме пробне тестування відбуватиметься суботами, 19 та 26 березня 2022 року.

Про це в ефірі UA: Миколаїв розповів директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.

Через карантинні обмеження пробне ЗНО 2020 року скасували взагалі, у 2021 році відбулася одна пробна сесія тестування лише з одного предмета на вибір.

"У 2022 році ми повернемося до попередньої схеми — дві суботи з двох предметів. Наприклад, "Українська мова", "Українська мова і література" в одну з субот та в іншу ще один предмет за вибором з усього переліку, що потрібен для державної підсумкової атестації (ДПА) або ЗНО", — розповів Максим Кирпенко.

Реєстрація на участь в пробному ЗНО триватиме з 5-го по 22 січня.

"У цей термін буде можливість зайти на сайт Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти, здійснити реєстрацію, а кінцевим фактом реєстрації є сплата за послугу "Пробне ЗНО", — сказав Максим Кирпенко.

Вартість оцінювання буде оголошена офіційно на сайті центру до 20 грудня 2021 року. Максим Кирпенко розповів, що орієнтовно вона складатиме близько 300 гривень за один тест з одного предмета.

"Ця послуга є платною, учасники, які не сплатили, не вважаються такими, що зареєстровані. Тому вже зараз треба визначитися з переліком предметів, що плануєте складати як на пробне ЗНО, так і на основну сесію", — розказав Максим Кирпенко.

Взяти участь у ЗНО можуть учні 11 класів, студенти, слухачі професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів, спробувати можуть випускники минулих років.

"Також ми запрошуємо на пробне ЗНО учнів 10-х класів, щоб вони, готуючись системно і планомірно до основної сесії на наступний рік, розуміли, що це за тести, які завдання, яка схема тестового зошита, який механізм і хронологія процесу тестування", — сказав Максим Кирпенко.

Стосовно допуску на ЗНО невакцинованих Максим Кирпенко розказав, що станом на 17 грудня умов обов’язкової вакцинації ані для працівників пунктів тестування, ані для учасників немає.

"Все, що стосується пробного тестування, включено у вартість послуги: придбання дезінфекційних засобів, засобів для прибирання приміщень, масок. Ми вартість товарів включили у собівартість послуги", — розказав Максим Кирпенко.

На входах до пунктів тестування учасникам вимірюватимуть температуру, перевірятимуть на наявність ознак респіраторного захворювання і дотримання маскового режиму.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок