Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив 15 грудня у Бундестазі, що Росія заплатить "високу ціну" у разі будь-якого порушення територіальної цілісності України, передає Reuters.
"Будь-яке порушення територіальної цілісності матиме високу ціну, і тут ми будемо говорити в унісон з нашими європейськими партнерами та нашими трансатлантичними союзниками", — заявив канцлер Шольц.
Водночас він додав, що, як і раніше європейці хочуть діалогу з Росією.
"Ми з великим занепокоєнням слідкуємо за безпековою ситуацією на російсько-українському кордоні", — зазначив Шольц під час виступу під час виступу у нижній палаті Бундестагу.
Міністерка закордонних справ Німеччини Аналена Бербок заявила також 9 грудня, що для нового уряду територіальна цілісність України не є предметом для обговорення, а сама собі розуміється. Вона також зазначила, що Росія заплатить високу політичну й економічну ціну у разі ескалації.
Що відомо
- Парламент Німеччини 8 грудня призначив новим канцлером Німеччини лідера Соціал-демократичної партії Німеччини Олафа Шольца. Він замінив на цій посаді Ангелу Меркель, яка очолювала німецький уряд 16 років.
- Соціал-демократична партія перемогла на виборах до Бундестагу Німеччини у вересні 2021 року. Її лідер і майбутній канцлер Олаф Шольц у минулому був міністром фінансів Німеччини, а до цього, з 2011 до 2018 року, – мером Гамбурга. Саме Шольц замінив Ангелу Меркель, яка була канцлеркою Німеччини майже 16 років.
- 7 грудня президенти США й Росії – Джо Байден і Володимир Путін – провели переговори у форматі відеоконференції, в закритому форматі. Їхня друга зустріч відбулася на тлі зростання даних про скупчення російських військ на кордоні з Україною.
- На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
- 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року.
- 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
- Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
- Президент Володимир Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!