Мер, міністр, соціал-демократ. Що відомо про майбутнього канцлера ФРН Олафа Шольца

Мер, міністр, соціал-демократ. Що відомо про майбутнього канцлера ФРН Олафа Шольца

Мер, міністр, соціал-демократ. Що відомо про майбутнього канцлера ФРН Олафа Шольца
АР

Соціал-демократична партія Німеччини перемогла на виборах до Бундестагу з результатом у 25,7% голосів виборців. Після формування коаліції лідер СДПН Олаф Шольц очолить уряд Німеччини.Він замінить Ангелу Меркель, яка була канцлеркою майже 16 років посівши посаду федерального канцлера. Суспільне зібрало головні факти про майбутнього очільника ФРН.

Міністр, мер, віцеканцлер

Олаф Шольц народився в 1958 в нижньосаксонському місті Оснабрюці. Освіту отримував у Гамбургському університеті, де вивчав трудове право. Шольц долучився до лав СДПН ще у старшій школі. У 2007 році Шольц став міністром праці Німеччини, а у 2011 році був обраний мером Гамбурга (який має статус окремої федеральної землі).

Олафа Шольца відносять до поміркованого крила СДПН, хоча він виріс і сформувався як політик в Гамбурзі, місті з лівими політичними настроями.

Мер, міністр, соціал-демократ. Що відомо про майбутнього канцлера ФРН Олафа Шольца
Мерія Гамбурга. hamburg.com

У 2018 році Олаф Шольц став віцеканцлером ФРН та міністром фінансів за сумісництвом. На цій посаді він звернув на себе увагу на міжнародному рівні, запропонувавши ввести мінімально допустиму ставку податку на доходи транснаціональних корпорацій. А всередині країни він прославився своїм небагатослівним способом формулювати думки. Зокрема, програму фінансування постраждалої від пандемії економіці він описував словами "вжух!" і "базука".

Партійна ідеологія

Соціал-демократична партія Німеччини – найстаріша політична партія країни і найстаріша демократична партія у світі. Її історія починається з 1863 року, коли в Лейпцигу був створений Загальний німецький робочий союз. Сьогодні в СДПН майже 440 тисяч членів, це одна з найважливіших політичних сил ФРН. Після парламентських виборів 2013 року соціал-демократи увійшли в велику коаліцію разом з консервативним блоком Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів на чолі з Ангелою Меркель.

Мер, міністр, соціал-демократ. Що відомо про майбутнього канцлера ФРН Олафа Шольца
Виборча агітація СДПН. DW

Спочатку СДПН створювалася як партія робітничого класу, але з 1954 року вона позиціонує себе як "лівої народної партії" для різних верств суспільства. У 2007 році на з'їзді в Гамбурзі було прийнято нову програму партії "Соціал-демократія в ХХІ столітті". Соціал-демократи оголосили своєю метою побудову в Німеччині демократичного соціалізму, що означає забезпечення соціальної справедливості, рівності шансів для всіх членів суспільства і суспільної солідарності. В області економіки в якості мети проголошується збільшення відповідальності успішних підприємців за найманих працівників.

На вибори 2021 року партія пішла під гаслом підвищення мінімальної оплати праці з нинішніх 9 євро 50 центів за годину до 12 євро та реформи системи оподаткування в Німеччині.

Позиція щодо Росії та "Північного потоку"

Олаф Шольц неодноразово наполягав на тому, що необхідний прямий діалог ЄС з Росією. Крім того, у передвиборчій програмі СДПН підкреслюється важливість загальноєвропейської зовнішньої політики, зокрема, єдиної позиції у відносинах з Росією і Китаєм, зокрема, в питаннях загальної безпеки, роззброєння, а також охорони природи, розвитку енергетики та боротьби з пандеміями.

Шольц також розповідав про необхідність нової "східної політики"Термін "східна політика" народився в епоху соціал-демократичного ж канцлера Віллі Брандта: тоді це була стратегія зближення з Москвою і країнами радянського блоку. для ФРН, але всіляко підкреслював прихильність до загальноєвропейської і трансатлантичної відповідальності Німеччини в рамках ЄС і НАТО та говорив про неприпустимість силової зміни кордонів в Європі, зокрема в контексті Криму та Донбасу.

Мер, міністр, соціал-демократ. Що відомо про майбутнього канцлера ФРН Олафа Шольца
Будівництво газогону "Північний потік - 2". Фото: AP

Втім, у минулому Олаф Шольц брав участь в німецько-російському "Петербурзькому діалозі" і вважався висуванцем Герхарда Шредера –екс канцлера, який називав Путіна "найчистішої води демократом" і зараз очолює раду директорів "Роснефти".

Лідер СДПН вважає, що газогін "Північний потік-2" має бути добудований та запущений.

"Путін, звичайно, має не лише економічні міркування, однак ми – економічні. Проєкт майже завершений і має бути чітко зрозуміло: німці, європейці мають гарантувати безпеку України", – заявляв Шольц

Крім того, він пропонував створення посади уповноваження з питання “Північного потоку-2″ і продовження транзиту через Україну, і нині така є у федеральному уряді.

Що відомо

  • 26 вересня у Німеччині розпочалися парламентські вибори. Уперше за 16 років вони відбудуться без участі канцлерки Ангели Меркель, яка заявила про відхід від політики після закінчення четвертого терміну свого перебування на цій посаді.
  • 26 вересня в Берліні розпочався один з найбільших шосейних марафонів у світі — берлінський марафон (Berlin Marathon), передає кореспондентка Суспільного з місця події. Він стане першим у серії World Marathon Majors. Очікується, що у перегонах візьмуть участь близько 25 000 бігунів, які подолають відстань у 42,195 км.
  • Кандидати в канцлери Німеччини від Соціал-демократичної партії та партії Зелених заявили про можливість створення коаліції у Бундестазі з лівими.
  • У липні Федеральна виборча комісія відхилила заявку Комуністичної партії Німеччини (DKP) на участь у цьогорічних виборах до Бундестагу.

Читайте також

Стабільність, мігранти й провали на міжнародній арені. Якою була Німеччина за Меркель

Вибори до Бундестагу. Хто претендує на роль нового канцлера Німеччини

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок