Домашнє насильство: щодня на Миколаївщині фіксують до 30 звернень

Домашнє насильство: щодня на Миколаївщині фіксують до 30 звернень

Загалом за 11 місяців 2021 року до поліції Миколаївської області надійшло майже 10 тисяч звернень за фактами домашнього насильства. Це на 15 відсотків менше, у порівнянні з 2020 роком.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів старший інспектор з особливих доручень управління превентивної діяльності головного управління Нацполіції в Миколаївській області Олександр Козловець.

"Поліцейські отримують близько тридцяти повідомлень щодоби. За результатами реагування на них відкрили 241 кримінальне провадження. Переважно йдеться про нанесення тілесних ушкоджень", – розказав Олександр Козловець.

Читайте також: "Допомога жертвам домашнього насильства: нові можливості для громад Миколаївщини"

На профілактичний облік поставили 2049 кривдників, з яких 90 відсотків чоловіки, та винесли 896 термінових заборонних приписів, які зобов’язують кривдника негайно покинути помешкання потерпілої від насильства особи та не контактувати з нею. Проте, за словами старшого інспектора з особливих доручень, дуже часто постраждалими є люди похилого віку та діти.

"З початку 2021 року поліція поінформувала службу у справах дітей про 63 випадки, де діти були свідками насильства, або самі потерпали від таких дій", – розповів Олександр Козловець.

Також поліція відкрила 69 кримінальних проваджень за фактом систематичного вчинення домашнього насильства, це стаття 126 з позначкою 1 Передбачає громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.Кримінального кодексу України. Складено 2831 протокол про адміністративне правопорушення за статтею 173 з позначкою 2 Передбачає штраф або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб."за вчинення домашнього насильства".

Що відомо

  • Другий в Україні центр для дітей, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, відкрили в Миколаєві. Аби зберегти анонімність та не наражати на небезпеку клієнтів центру, його адресу не афішують.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок