Ціни на пластикові пакети в Україні досі не встановлені

Ціни на пластикові пакети в Україні досі не встановлені

Ексклюзивно
Ціни на пластикові пакети в Україні досі не встановлені
Суспільне Вінниця

З 10 грудня в супермаркетах та магазинах заборонено безкоштовно надавати пластикові пакети. Як великі пакувальні, так і так звані “маєчки”, у які покупці набирають овочі та фрукти. Не поширюється заборона на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, які використовуються для пакування сирої риби та м’яса, а також сипучих продуктів, наприклад, круп. Водночас єдині ціни на пакети досі не встановлені.

Про це Суспільному повідомили представники трьох різних супермаркетів Києва. У кожному назвали різну вартість за пластикові пакети: від 1 до 12 копійок.

Врегулювати мінімальні ціни на пластикові пакети мав Кабінет міністрів України, це передбачено законом про “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”.

У Міністерстві економіки для цього розробили проєкт постанови. Проте у ній пропонується мінімальна ціна лише для пластикових пакетів завтовшки понад  — 50 мікрометрів ​​— від 2-х до 3-х гривень.

Ідеться про пакувальні пакети, які зустрічаються на касах. У пресслужбі Мінекономіки на запит Суспільного повідомили, що ця постанова  так і не була ухвалена. Через відсутність підзаконних актів своє занепокоєння раніше висловила Європейська Бізнес Асоціація.

Читайте також: Життя без поліетиленових пакетів. Якими є альтернативи та як відмовитися від пластику

Ідеться про відсутність відповідного нормативно-правового акту про встановлення мінімальних роздрібних цін на такі пакети; відсутність чіткої схеми реалізації тонких і надтонких пластикових пакетів на платній основі, відсутність механізму нанесення маркування, яке могло б дозволити забезпечити облік та контроль придбання таких пакетів споживачами”, — зазначила на своєму сайті ЄБА.

Екологиня Ольга Сухопара вважає, що встановлення  мінімальних   цін на пакети змусить людей використовувати їх менше, однак 2-3 гривні за пакувальний пакет, товщина якого понад 50 мікрометрів — це замало.

“За моїм спостереженням, напевно 90 % магазинів вже не надають їх і так безкоштовно, ви можете купити їх за 2,3,5 грн. Просто тепер це буде регулюватися на законодавчому рівні. Ця мінімальна ціна має бути більшою, оскільки 2-3 грн це для більшості досить непомітна, враховуючи ціну кави, яку кожного дня всі купують, або цигарок, тому я би напевно, встановлювала більш високу ціну і більш радикально, проте треба з чогось починати”, — зазначила екологиня.

Що відомо

  • З 10 грудня в Україні набув чинності закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.
  • В країнах ЄС 3 липня набула чинності заборона на виробництво та продаж пластикового посуду одноразового використання.
  • 1 червня Верховна рада підтримала у повторному другому читанні законопроєкт, який забороняє продаж пластикових пакетів з 2022 року
  • 27 листопада 2020 року німецький Бундестаг заборонив використання пластикових пакетів. Супермаркети перестануть їх пропонувати з 2022 року.
  • Група дослідників підтвердила наявність частинок мікропластику на вершині найвищої гори світу – Евересту.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком. Водночас найбільші виробники таких відходів – США та Велика Британія – поки що не долучилися до роботи.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок