В Україні два ізраїльські медвироби проти коронавірусу пройшли сертифікацію – МОЗ

В Україні два ізраїльські медвироби проти коронавірусу пройшли сертифікацію – МОЗ

Ексклюзивно

В Україні пройшли сертифікацію і введені в обіг ізраїльські медикаменти “Санація Антиковід” і “Санація Для дихальних шляхів” для лікування й профілактики коронавірусу. Про це повідомив в інтерв'ю Суспільному в.о.генерального директора директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ України Іван Задворних.

Читайте також: Гордіїв вузол для фармакологів. Чому ліки проти коронавірусу складно розробити

Як їх застосовують та яке у них призначення?

Ці медвироби призначені для застосування у спеціальних приладах-інгаляторах або небулайзерах, кисневих концентраторах, наприклад апаратах штучної вентиляції легень. Для профілактики пом'якшення перебігу, профілактики ускладнень лікування захворювань у тому числі викликаних коронавірусами. Ці медвироби пройшли в Україні оцінку відповідності нашими фахівцями.

Чи будуть ці медичні вироби у вільному доступі?

“Санація Плюс" пройшли сертифікацію в Україні і вони можуть вільно продаватись на ринку в Україні. Якщо він (медпрепарат — ред.) потрапить у роздрібну мережу, то будь-хто зможе його придбати. Порядок його використання і у яких випадках повинно бути зазначено в інструкції. Як і лікарські засоби, так і медичні потрібно використовувати тільки за призначенням. До нас він нещодавно надійшов. Ми ще більш детально не знайомились з усіма аспектами і інструкцією до застосування, але ми вивчимо, аби зрозуміти як цей виріб правильно треба застосовувати.

Куди виробник планує постачати препарат?

У виробника Ізраїль є уповноважений представник на території України. Якщо буде прийнято рішення постачати до аптечних мереж, то вони можуть там вільно бути у продажу.

Що таке медичний виріб?

Це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій або інший матеріал, який застосовується спеціально для діагностичних і терапевтичних цілей. Призначений він виробником для застосування з метою забезпечення діагностики та профілактики моніторингу лікування або полегшення хвороби у пацієнта у разі захворювання, тобто медвиріб не містить активного фармацевтичного інгредієнта, який чинить фармакологічну дію.

За словами ізраїльських розробників, ці медичні вироби швидко знешкоджують збудники коронавірусу, що потрапили до організму людини на ранній стадії захворювання, а також можуть застосовуватися для лікування всіх форм тяжкості COVID-19. Україна стала другою країною у світі після Ізраїлю, у якій з’явилися інноваційні препарати для лікування та профілактики всіх штамів коронавірусу.

Що відомо

  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дозволило використовувати препарат “Lagevrio” (“Молнупіравір”) для лікування COVID-19. Про це ЕМА повідомляє на своєму сайті. На початку листопада Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила цей препарат.
  • У середині листопада 2021 року фармацевтична компанія Pfizer та організація Патентний пул лікарських засобів, що підтримується ООН, оголосили про підписання ліцензійної угоди на пероральне противірусне лікування. Це дозволить виробляти таблетки від COVID-19 для використання у 95 країнах світу.
  • В Україні пройдуть клінічні випробування таблеток проти COVID-19 виробництва Pfizer і Merck. Відповідний наказ опублікувало Міністерство охорони здоров'я. Зазначені таблетки тестуватимуть серед людей, які контактували або живуть з хворим на коронавірус. Зокрема, серед тих, хто контактував з хворими, тестуватимуть препарат виробництва Pfizer — "Ритонавір".

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок