Pfizer дозволила іншим компаніям виробляти свої експериментальні таблетки від COVID-19

Pfizer дозволила іншим компаніям виробляти свої експериментальні таблетки від COVID-19

Фармацевтична компанія Pfizer та організація Патентний пул лікарських засобів, що підтримується ООН, оголосили про підписання ліцензійної угоди на пероральне противірусне лікування. Це дозволить виробляти таблетки від COVID-19 для використання у 95 країнах світу.

Про це повідомила компанія Pfizer в офіційному пресрелізі 16 листопада.

Угода дозволить кваліфікованим виробникам генеричних лікарських засобів по всьому світу виробляти експериментальні ліки проти коронавірусу. Такі дії покликані зробити лікування більш доступним, особливо для населення країн із низьким рівнем доходу.

“Pfizer залишається відданим здійсненню наукових проривів, щоб допомогти покласти край цій пандемії для всіх людей. Ми вважаємо, що пероральне противірусне лікування може відігравати життєво важливу роль у зниженні тяжкості інфекцій COVID-19 та зменшенні навантаження на наші системи охорони здоров'я”, – сказав Альберт Бурла, голова та головний виконавчий директор Pfizer.

Зазначається також, що Pfizer не отримуватиме роялті від продажів в країнах з низьким рівнем доходу і відмовиться від роялті на продаж у всіх країнах, охоплених угодою.

Читайте також: Гордіїв вузол для фармакологів. Чому ліки проти коронавірусу складно розробити

Що відомо

  • На початку листопада компанія Pfizer заявила, що її пігулки проти коронавірусу на 89% знижують ризик смерті.
  • Раніше Велика Британія першою у світі схвалила таблетки від коронавірусу.
  • В Україні пройдуть клінічні випробування таблеток проти COVID-19 виробництва Pfizer і Merck. Відповідний наказ опублікувало Міністерство охорони здоров'я. Зазначені таблетки тестуватимуть серед людей, які контактували або живуть з хворим на коронавірус. Зокрема, серед тих, хто контактував з хворими, тестуватимуть препарат виробництва Pfizer — "Ритонавір".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок