Що почитати? Юрій Даценко "Книга в камені"

Що почитати? Юрій Даценко "Книга в камені"

Що почитати? Юрій Даценко "Книга в камені"
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік рекомендує для ознайомлення твір із жанру ретродетектив – роман Юрія Даценка "Книга в камені".

Події роману відбуваються на початку ХХ століття в Кам’янці, а головним героєм, як і в першій книзі автора «Пастка для різника», є лікар-хірург із повітового Проскурова Яків Ровнєр. Він змушений розслідувати жорстоке вбивство молодого слідчого Жигмонта Тереховського, на запрошення якого він і приїхав до Кам’янця-Подільського.

Що почитати? Юрій Даценко "Книга в камені"
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Події овіяні містичною атмосферою, оскільки містяни вірять, що то повернулося древнє жахіття, адже ходять чутки, що убивства пов’язані зі стародавніми племенами, що оселилися на кам’янецьких скелях тисячі років тому, а ще йдеться про кількасотрічний конфлікт двох могутніх кам’янецьких родів. Якову Ровнєру допомагають товариш-алієніст Арчибальд Юшкевич та священник, позбавлений сану, що знає чимало про місто та його мешканців. Цікаво вписаний в роман також історик Юхим Сіцінський, який вивчав історію Кам'янця Подільського.

Загалом Юрію Даценку вдалося відтворити атмосферу Кам’янця-Подільського, який, поряд із Яковом Ровнєром, стає чи не головним героєм цього історичного детективу. Читаючи роман, ми можемо чітко уявити кам’янецьку бруківку, вузенькі вулички, фортецю, старий міст та інші архітектурні будівлі, а в повітрі ніби витає аромат кави.

Твір читається на одному диханні, оскільки він має захопливий і непередбачуваний сюжет, яскраві, живі та вмотивовані герої, емоційну й образну мову. Читачі й критики зазначають, що виразною ознакою роману "Книга в камені" є відсутність любовної лінії.

У творі поєднано елементи трилеру, ретродетективу, містичного роману, це своєрідний коктейль із серійних вбивств, легенд про фортецю, а також історій про вовкулаків і вампірів та римських воїнів. Якщо вам сподобається стиль Юрія Даценка, то маєте змогу насолодитися й іншими романами автора про пригоди Якова Ровнєра – "Пастка для різника", "І стало світло", "Життя вічне".

Читайте також

Що почитати? Дарія Піскозуб "Машина"

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок