Повідомити про домашнє насильство тепер можна онлайн. Уряд представив сайт "гарячої лінії"

Повідомити про домашнє насильство тепер можна онлайн. Уряд представив сайт "гарячої лінії"

Повідомити про домашнє насильство тепер можна онлайн. Уряд представив сайт "гарячої лінії"
. Unsplash

Кабінет міністрів 9 грудня презентував сайт урядової гарячої лінії з протидії домашньому насильству. Там потерпілі можуть подати заяву онлайн, зокрема анонімно, а також відстежити стан розгляду їхніх попередніх звернень.

Про це повідомив Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

Сайт доступний за адресою https://1547.ukc.gov.ua. Для подання звернення щодо домашнього насильства там потрібно зареєструватися (потрібна електронна пошта і пароль). Можна також подати анонімне звернення – вводити будь-які особисті дані не потрібно.

Зареєстровані користувачі сайту отримують доступ до особистого кабінету, де можна відстежувати статус поданих звернень. Незареєстровані користувачі також можуть це зробити, ввівши номер звернення в спеціальне поле на сайті.

домашнє насильство урядова гаряча лінія
Сайт урядової "гарячої" лінії з протидії домашньому насильству, скриншот. Фото: 1547.ukc.gov.ua / скриншот

На сайті урядової "гарячої лінії" також міститься мапа зі статистикою щодо кількості звернень за регіонами й інформація про домашнє насильство, зокрема щодо алгоритму протидії цьому явищу.

домашнє насильство урядова гаряча лінія
Статистика звернень на урядову "гарячу лінію" з протидії домашньому насильству за 2021 рік. Фото: 1547.ukc.gov.ua / скриншот

Урядова "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства почала працювати в Україні в тестовому режимі в лютому 2020 року. Вона цілодобово реєструє звернення про торгівлю людьми, домашнє насильство, насильство за ознакою статі та насильство стосовно дітей. Там також надають безкоштовні психологічні та юридичні консультації.

У липні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон, який посилює відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Що відомо

  • Правозахисна організація Amnesty International Україна розробила "товари-стереотипи" для чоловіків на соціальній платформі "Все не для дому". Кампанія покликана боротися зі стереотипами про чоловіків та насиллям.
  • В українській армії залишаються бойові посади, на яких досі не можуть працювати жінки через законодавчі обмеження. Ці обмеження планують зняти найближчого місяця або двох.
  • Українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства "Біла стрічка" запустило мобільний застосунок WhiteRibbonUA для допомоги жінкам та дітям, які постраждали від домашнього насилля.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок