Правозахисна організація Amnesty International Україна розробила "товари-стереотипи" для чоловіків на соціальній платформі "Все не для дому". Кампанія покликана боротися зі стереотипами про чоловіків та насиллям.
"У Міжнародний день чоловіків (19 листопада - ред) на прикладі стереотипних товарів і ситуацій ми хочемо продемонструвати табуйовану і майже невидиму проблему — насильство щодо чоловіків", — зазначила директорка організації Оксана Покальчук.
Читайте також: Екологія, насильство, праця, гендер: відкриття виставки проєкту Dzherelo.one "Осінь бінарності"
Вона відзначила, що у контексті гендерно обумовленого насильства найбільш замовчуваною темою є питання чоловіків та хлопців, які і зазнають насильства у своїх родинах, у навчальних закладах, на роботі та на вулиці.
Товари, які уособлюють стереотипи на платформі — це гаманець "Маєш утримувати родину", носовичок "Хлопці не плачуть", парфум "Поклик природи", ремінь "Виростеш і подякуєш за науку". Вони уособлюють стереотипи про чоловіків, що символізують сценарії фізичного, сексуального, психологічного й економічного насильства.

Як відзначили правозахисники, в основу товарів-стереотипів на сайті "Все не для дому" лягло всеукраїнське соціологічне опитування "Місце і досвід насильства в соціалізації чоловіків", яке підтвердило, що українські чоловіки зазнають насильства на всіх етапах свого життя, найчастіше — з боку інших чоловіків, але переважно замовчують ці випадки.
Згідно з дослідженням, майже кожен четвертий український чоловік повідомив, що зазнавав фізичного насильства на вулиці в дорослому віці. Натомість досвід домашнього насильства у дорослому віці в ролі постраждалого пережили тільки 6% громадян чоловічої статі. Дещо більше від різних форм насильства опитані чоловіки потерпали в дитинстві і юності. Про випадки ляпасів або побиття ременем удома до 16 років розповіли — аж 65% опитаних.
"Гендерні стереотипи й нормалізація насильства у суспільстві призводить до замовчування проблеми, і як наслідок її загострення. Чоловіки — не слабаки, Чоловіки-годувальники, Чоловіки розв’язують проблеми самостійно — стереотипи, від яких варто відмовлятися на користь популяризації гендерної рівності, взаємоповаги й нульової толерантності до усіх форм насильства", — наголосили в Amnesty International.
Що відомо
- В українській армії залишаються бойові посади, на яких досі не можуть працювати жінки через законодавчі обмеження. Ці обмеження планують зняти найближчого місяця або двох.
- Шведська королівська академія наук, яка присуджує Нобелівську премію, відмовилась запроваджувати гендерні та етнічні квоти для лауреатів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!