Все не для дому. Amnesty International розробила товари для боротьби зі стереотипами про чоловіків

Все не для дому. Amnesty International розробила товари для боротьби зі стереотипами про чоловіків

Все не для дому. Amnesty International розробила товари для боротьби зі стереотипами про чоловіків
Скріншот

Правозахисна організація Amnesty International Україна розробила "товари-стереотипи" для чоловіків на соціальній платформі "Все не для дому". Кампанія покликана боротися зі стереотипами про чоловіків та насиллям.

"У Міжнародний день чоловіків (19 листопада - ред) на прикладі стереотипних товарів і ситуацій ми хочемо продемонструвати табуйовану і майже невидиму проблему — насильство щодо чоловіків", — зазначила директорка організації Оксана Покальчук.

Читайте також: Екологія, насильство, праця, гендер: відкриття виставки проєкту Dzherelo.one "Осінь бінарності"

Вона відзначила, що у контексті гендерно обумовленого насильства найбільш замовчуваною темою є питання чоловіків та хлопців, які і зазнають насильства у своїх родинах, у навчальних закладах, на роботі та на вулиці.

Товари, які уособлюють стереотипи на платформі — це гаманець "Маєш утримувати родину", носовичок "Хлопці не плачуть", парфум "Поклик природи", ремінь "Виростеш і подякуєш за науку". Вони уособлюють стереотипи про чоловіків, що символізують сценарії фізичного, сексуального, психологічного й економічного насильства.

Все не для дому. Amnesty International розробила товари для боротьби зі стереотипами про чоловіків
Скріншот

Як відзначили правозахисники, в основу товарів-стереотипів на сайті "Все не для дому" лягло всеукраїнське соціологічне опитування "Місце і досвід насильства в соціалізації чоловіків", яке підтвердило, що українські чоловіки зазнають насильства на всіх етапах свого життя, найчастіше — з боку інших чоловіків, але переважно замовчують ці випадки.

Згідно з дослідженням, майже кожен четвертий український чоловік повідомив, що зазнавав фізичного насильства на вулиці в дорослому віці. Натомість досвід домашнього насильства у дорослому віці в ролі постраждалого пережили тільки 6% громадян чоловічої статі. Дещо більше від різних форм насильства опитані чоловіки потерпали в дитинстві і юності. Про випадки ляпасів або побиття ременем удома до 16 років розповіли — аж 65% опитаних.

"Гендерні стереотипи й нормалізація насильства у суспільстві призводить до замовчування проблеми, і як наслідок її загострення. Чоловіки — не слабаки, Чоловіки-годувальники, Чоловіки розв’язують проблеми самостійно — стереотипи, від яких варто відмовлятися на користь популяризації гендерної рівності, взаємоповаги й нульової толерантності до усіх форм насильства", — наголосили в Amnesty International.

Що відомо

  • В українській армії залишаються бойові посади, на яких досі не можуть працювати жінки через законодавчі обмеження. Ці обмеження планують зняти найближчого місяця або двох.
  • Шведська королівська академія наук, яка присуджує Нобелівську премію, відмовилась запроваджувати гендерні та етнічні квоти для лауреатів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок