У армії України знімуть останні обмеження для жінок протягом місяця-двох – Генштаб

У армії України знімуть останні обмеження для жінок протягом місяця-двох – Генштаб

У армії України знімуть останні обмеження для жінок протягом місяця-двох – Генштаб
Фото – Суспільне Новини

В українській армії залишаються бойові посади, на яких досі не можуть працювати жінки через законодавчі обмеження. Ці обмеження планують зняти найближчого місяця або двох.

Про це в етері Радіо Свобода сказала радниця головнокомандувача Збройних сил України з гендерних питань Вікторія Арнаутова.

"Залишається декілька посад у ВМС – Військово-морських силах – щодо жінок. І декілька ще Але ми зараз проводимо роботу, і я думаю, що протягом місяця-двох всі обмеження будуть скасовані. Мова про бойові посади. Це посади на кораблях та інші посади, які пов’язані з отруйними, вибуховими речовинами", – каже Арнаутова.

За її словами, зняти обмеження хочуть імплементації міжнародних підходів у законодавство України.

"Не повинно бути жодних обмежень для будь-кого. Коли в нас є ці обмеження, то виходить, що ми не дозволяємо жінці самостійно ухвалювати рішення щодо своєї долі, об’єктивізуємо її", – додала радниця головнокомандувача ЗСУ.

Читайте також: "Поруч лежав загиблий, а ми вже мали ховатися в укриття" – інтерв'ю з учасницею війни на Донбасі

Як пише ініціатива Повага, в ЗСУ існує заборона комплектувати жінками посади офіцерського складу, які пов’язані з використанням вибухових речовин та водолазними роботами.

"Жінки досі не можуть проходити службу на підводних човнах і надводних кораблях, в управліннях бригад надводних кораблів, (крім спеціальностей морально-психологічного та медичного забезпечення), обіймати посади протипожежної охорони, робота на яких пов’язана з безпосереднім гасінням пожеж", – йдеться в тексті.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок