В Україні з'явився мобільний застосунок для допомоги постраждалим від домашнього насилля

В Україні з'явився мобільний застосунок для допомоги постраждалим від домашнього насилля

В Україні з'явився мобільний застосунок для допомоги постраждалим від домашнього насилля
. АР

Українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства "Біла стрічка" запустило мобільний застосунок WhiteRibbonUA для допомоги жінкам та дітям, які постраждали від домашнього насилля.

"WhiteribbonUA" — це персональна "служба безпеки" для жінок. Ми прагнемо допомогти мільйонам українських жінок знайти вихід у разі надзвичайної ситуації", — повідомили у "Біла Cтрічка Україна".

Основа функція додатку — прямий зв'язок із поліцією. Також там зібрано усі номери телефонів для екстреного виклику та є можливість пошуку найближчого центру підтримки, поліцейського відділку або служби екстреної допомоги.

Функціонал платформи WhiteRibbonUA розподілений на три напрями: екстрена допомога жертві, ведення обліку фактів та надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.

Як зазначила посолка доброї волі організації Тетяна Рамус, додаток також має стати додатковим захистом від кривдника, у разі якщо він перевіряє телефон жертви. Додаток має дизайн, що нагадує календар для місячного циклу жінки. Для активації додатку, щоб покликати на допомогу, треба затримати палець на верхній іконці застосунку, і там з'явиться приховане меню.

Довідка

Платформу створено "White ribbon Ukraine" у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні

Що відомо

  • Правозахисна організація Amnesty International Україна розробила "товари-стереотипи" для чоловіків на соціальній платформі "Все не для дому". Кампанія покликана боротися зі стереотипами про чоловіків та насиллям.
  • В українській армії залишаються бойові посади, на яких досі не можуть працювати жінки через законодавчі обмеження. Ці обмеження планують зняти найближчого місяця або двох.
  • Шведська королівська академія наук, яка присуджує Нобелівську премію, відмовилась запроваджувати гендерні та етнічні квоти для лауреатів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок