ОБСЄ Україна запропонувала в ОБСЄ 10 кроків, включаючи "різдвяне" перемир’я

ОБСЄ Україна запропонувала в ОБСЄ 10 кроків, включаючи "різдвяне" перемир’я

ОБСЄ Україна запропонувала в ОБСЄ 10 кроків, включаючи "різдвяне" перемир’я
Фото: Уніан

Україна пропонує вжити 10 конкретних кроків, включаючи нове "різдвяне" перемир’я, аби вийти з "глухого кута" на переговорах з врегулювання розпочатого Росією збройного конфлікту. Про повідомляє Укрінформ посилаючись на заявиву постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Євгенія Цимбалюка під час засідання Постійної ради ОБСЄ.

"На тлі наближення зими, закриття лінії розмежування, продовження порушення режиму припинення вогню та розрив зв’язків з Україною створюють додаткові проблеми для населення на окупованих територіях. Майбутні різдвяні свята – найкращий час для руху вперед, якщо тільки його знову не буде заблоковано політичним порядком денним або вимогою про так званий "прямий діалог", — заявив Євгеній Цимбалюк.

За словами Цимбалюка, українська сторона запропонувала запровадити так зване "різдвяне припинення вогню" та закликала Росію розблокувати обмін.

"Відновити роботу усіх існуючих КПВВ уздовж лінії зіткнення і відкрити два додаткових пункти пропуску біля Золотого та Щастя", — сказав Євгеній Цимбалюк.

Цимбалюк додав, що на основі міжнародного механізму має бути забезпечено безпечний доступ та розподіл гуманітарної допомоги тим, хто її потребує, Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ має бути забезпечено безперешкодний та безпечний доступ на усій території України, що також сприятиме зниженню напруги на лінії зіткнення.

Суспільне звернулося до ОБСЄ за коментарем.

Читайте також У полоні російських окупантів знаходяться 30 жінок – Денісова

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок