На Миколаївщині комунальне підприємство нанесло збиток довкіллю на 170 тис. грн ― Держекоінспеція

На Миколаївщині комунальне підприємство нанесло збиток довкіллю на 170 тис. грн ― Держекоінспеція

На Миколаївщині комунальне підприємство нанесло збиток довкіллю на 170 тис. грн ― Держекоінспеція
Фото: Держекоінспекція

Фахівці Держекоінспекції провели перевірки щодо забруднення водойм комунальним підприємством "Ольшанське", що розташоване в Ольшанській громаді Миколаївщини. Згідно з результатами перевірки, КП завдало збитків навколишньому середовищу на 170 тис. 73 грн.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла головна спеціалістка відділу взаємодії з громадськістю Держекоінспекції Південно-Західного округу Світлана Бешовець.

Перевірки на підприємстві тривали протягом жовтня 2021 року. За словами Світлани Бешовець, фахівці Держекоінспекції встановили, що на КП не працюють каналізаційно-насосні станції, очисні споруди перебувають в аварійному стані, а стічні води скидають в річку Південний Буг без очистки.

"Відібрані проби води у річці Південний Буг у місці скиду вод з очисних споруд каналізації. Зафіксовано перевищення концентрації забруднюючих речовин по азоту амонійному, фосфатам, залізу, сульфатам, хлоридам, нітритам, нафтопродуктам, завислим речовинам тощо”, ― розповіла Світлана Бешовець.

За словами Світлани Бешовець, керівництву підприємства направили претензію. Також КП має сплатити компенсацію у розмірі 170 тис. грн.

Читайте також: "Флот Держгідрографії поповнився новим катером, виробленим у Миколаєві"

Керівник КП "Ольшанське" Антон Карпенко розповів, що посаду керівника він обіймає з лютого 2021 року. З його слів, очисні споруди на підприємстві зруйновані вже більше 15-ти років. На встановлення нових немає грошей.

"Це великі гроші, у громади таких коштів немає. З березня звертаємось до депутатів всіх рівнів. Приблизна сума очисних споруд ― 30 мільйонів гривень. Треба виходити на Київ. Просимо, запрошуємо людей, звертаємось до депутатів. Я не знаю, що робити ― кожен рік присилають такі штрафи", ― розповів Антон Карпенко.

За словами Карпенка, КП перебуває на балансі Ольшанської селищної ради. Гроші для погашення штрафів виділяють з бюджету громади.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок