На Миколаївщині місто не готове прийняти до комунальної власності обласний інтернат

На Миколаївщині місто не готове прийняти до комунальної власності обласний інтернат

На Миколаївщині місто не готове прийняти до комунальної власності обласний інтернат
Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаїв

Депутати Вознесенської міської ради відмовились прийняти у комунальну власність обласну школу-інтернат "Обдарованість". "За" прийняття інтернату на баланс міста проголосував один депутат, проти – 13, утрималось – 14, не голосував – один.

На сесії Вознесенської міськради була присутня кореспондентка Суспільного Ольга Руда.

За словами голови профспілки Вознесенської загальноосвітньої школи №7 Світлани Плохотнюк, у Вознесенську під ліквідацію потраплять загальноосвітні школи №2, №7 та ліцей "Інсайт". Дітей зведуть в одне приміщення, це приблизно тисяча учнів, а більша частина вчителів залишиться без робочих місць.

"Якщо ми говоримо про ліквідацію шкіл №7, №2, ліцею "Інсайт" та інтернату "Обдарованість", то там виходить чотири робочі колективи. То не всі робітники зможуть зайняти свої місця. І якщо ми говоримо, що місто не може "потягнути" фінансово таку будівлю, то навіщо її взагалі приймати на баланс?", — сказала Світлана Плохотнюк.

На позачерговій сесії Вознесенської міської ради обговорювали питання прийняття на баланс міста школи-інтернату "Обдарованість". Про ліквідацію освітніх закладів мова не йшла.

За словами директорки департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Алли Веліховської, в обласній школі-інтернаті "Обдарованість" навчаються приблизно 130 учнів. Вісім вихованців закладу є повними сиротами. Їх мають розподілити в дитячі будинки сімейного типу, а зі шкіл міста Вознесенська зробити гімназії до дев'ятого класу. Учні 10-12 класи мають закінчувати навчання у профільних ліцеях. Такий план розвитку освіти мають здійснити вже у 2022 році.

"Це означає, що до 1 липня цей заклад існує, як обласна загальноосвітня школа-інтернат. З 1 липня вона припиняє свою діяльність, як дана юридична особа, і в такому випадку Вознесенськ може організувати на її базі будь-який навчальний заклад для забезпечення своїх освітніх процесів", — розповіла Алла Веліховська.

Як пояснила Алла Веліховська, у процес реорганізації обласна влада не втручається через те, що це повністю належить до функцій місцевого самоврядування.

Читайте також: "У Миколаєві 20 закладів освіти планують перепрофілювати в ліцеї"

Начальниця управління освіти міста Вознесенська Світлана Кисільова розповіла, що загальноосвітні школи №2 та №7 міста Вознесенська могли б існувати як гімназії. Нагальної потреби в переводі учнів в одне приміщення школи-інтернату "Обдарованість" немає.

До того ж зі слів чиновниці, сумарна кількість учнів у двох школах сягає майже тисяча учнів, а приміщення "Обдарованості" розрахована на 700. На оплату комунальних послуг двох шкіл управління витрачає в рік майже 1 млн 200 тис. грн, а "Обдарованість" за цей період витрачає майже 3 млн грн.

"Школи в нормальному стані, є відповідна техніка, меблі. Так, ЗОШ №7 стара, вона потребує зовнішнього ремонту. Немає лише харчоблоків і це є аргументом. Але у ЗОШ №7 є спортзал сучасний. Я б не сказала, що ці школи якось відрізняються або виділяються", — розказала Світлана Кисільова.

За словами Вознесенського міського голови Євгена Величка, місто може утримувати у комунальній власності школу-інтернат "Обдарованість" за умови фінансування державних субвенцій, але в цьому випадку на його базі має бути облаштована гімназія або ліцей.

Питання про передачу школи-інтернату відтермінували на невизначений строк. За словами міського голови, до цього питання повернуться вже у 2022 році.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок