Декомунізація пам’ятника "Юність": як реагують посадовці та миколаївці

Декомунізація пам’ятника "Юність": як реагують посадовці та миколаївці

Декомунізація пам’ятника "Юність": як реагують посадовці та миколаївці
Фото: Василя Філімона/Суспільне Миколаїв

8 грудня члени виконкому Миколаївської міськради погодили демонтаж частини пам’ятника "Юність", а саме: елементів комуністичної символіки та барельєфа Володимира Леніна. Одноголосно за відповідне рішення проголосували 16 членів виконкому.

Як реагують на рішення виконкому посадовці та жителі міста, дізнавалася кореспондентка Суспільного Ніна Булах.

За словами членкині виконкому Катерини Стоколяс, попередній склад виконкому не підтримав питання про демонтаж частини пам’ятника "Юність".

"Я дуже прошу колег підтримати проєкт рішення і прибрати цей барельєф, тому що катам не місце на наших площах, вулицях і парках", ― сказала Катерина Стоколяс під час засідання виконкому.

Підтримав колегу Віталій Посмітний.

"Взагалі-то я проти знесення будь-якої пам’ятки. Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. Але цілком погоджуюсь. Також проголосую "за". І було б непогано, якби встановили якусь дошку пам’ятну, щоб вона визначала, що цей пам’ятник був встановлений саме для тієї організації, яка діяла на теренах Радянського Союзу", ― сказав Віталій Посмітний.

За словами історика Валерія Чернявського, більшість пам'ятників радянської доби використовувалися як елемент монументальної пропаганди.

"Це елемент державної ідеології, який вже після 1991 року втратив свою актуальність. Фактично проблема не в тому, що демонтували пам’ятники присвячені Володимиру УльяновуСправжнє прізвище Володимира Леніна, а проблема в тому, що вони втратили своє значення вже на пізніх етапах перебудови", ― розповів Валерій Чернявський.

За словами миколаївця Сергія Жданова, елементи пам’ятника не потрібно демонтувати, адже це історична пам’ятка.

"Я знаю його з дитинства, цей пам'ятник. Парк названо на честь комсомолу. Комсомол сам себе зжив, так би мовити, але там барельєфи. Чому за кордоном залишаються пам'ятники імператорам, царям і так далі? Це ж історія! І ми нікуди від цього не дінемося", ― сказав Сергій Жданов.

Роботи щодо демонтажу елементів пам’ятника доручили провести адміністрації Інгульського району. За словами голови райадміністрації Ганни Ременнікової, станом на 8 грудня грошей на демонтаж елементів пам’ятника немає. Якщо надійде офіційне розпорядження, проситимуть додаткового фінансування від міської ради.

Що відомо

  • Відповідно до проєкту рішення, демонтажу підлягають барельєф Володимира Леніна, дошка з написом "Сооружено в честь 60-летия ВЛКСМ (всесоюзний ленінський комуністичний союз молоді) в октябре 1978 года", а також дошки зі словами поета Володимира Маяковського "Стой миллионный незыблемый мол краснознаменный комсомол".
  • До декомунізації пам’ятник "Юність" мав назву "Пам’ятний знак Ленінському комсомолу 1918-1978 років".
  • Закон України Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки був прийнятий у 2015 році.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок