"Нафтогаз" візьме участь у сертифікації оператора "Північного потоку-2"

"Нафтогаз" візьме участь у сертифікації оператора "Північного потоку-2"

"Нафтогаз" візьме участь у сертифікації оператора "Північного потоку-2"
.

"Нафтогаз" братиме участь у процедурі сертифікації оператора "Північного потоку-2".

Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Таке рішення сьогодні прийняв німецький регулятор BNetzA. Ми готові надати свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському енергетичному законодавству", — написав він.

Вітренко зазначив, що компанія вітає це рішення, оскільки тепер регулятор має враховувати позицію України.

Читайте також: Енергетична криза у Європі: чому вона виникла та як подолати

"Це також дасть змогу дізнатися про аргументи Nord Stream AG, що означатиме більшу прозорість процесу. Це важливо, адже саме BNetzA остаточно визначить, чи буде трубопровід "Північний потік-2" введено в експлуатацію та за яких умов", — пояснив голова "Нафтогазу".

Вітренко наголосив, що українська юридична позиція ґрунтується на тому, що "Північний потік-2" не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському і міжнародному законодавству. Зокрема, європейське енергетичне законодавство вимагає, щоб оператор був повністю відокремлений і незалежний від "Газпрому" і щоб треті сторони отримали доступ до цього газопроводу від початкової точки в РФ до кінцевої — в Німеччині.

Голова "Нафтогазу" зазначив, що німецький регулятор також має взяти до уваги вплив "Північного потоку-2" на ринок газу в ЄС та інших європейських країнах.

"Тобто окрім доступу до всієї протяжності газопроводу "Північний потік-2" той самий принцип має бути застосований і до інших газопроводів, якими російський газ транспортується до Європи, в тому числі і через українську газотранспорту систему. Тобто європейські компанії повинні отримувати газ на східному кордоні України і самостійно вирішувати, як його транспортувати і зберігати", — пояснив Вітренко.

Регулятор має ухвалити рішення до 8 січня 2022 року.

Що відомо

  • 22 серпня під час візиту до Києва канцлерка Німеччини Ангела Меркель попередила російського президента Володимира Путіна про нові європейські санкції, якщо Кремль використовуватиме газогін "Північний потік-2" як зброю проти України.
  • Президент Володимир Зеленський ініціював консультації з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо реалізації проєкту "Північний потік-2".
  • 8 вересня Федеральне агентство з мереж Німеччини отримало всю необхідну документацію для початку сертифікації газопроводу "Північний потік-2".
  • У Газпромі заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене.
  • 1 жовтня російський "Газпром" припинив транспортування газу до Угорщини через територію України.
  • 18 жовтня стало відомо, що першу нитку газопроводу "Північний потік-2" вже заповнено технічним газом, налагодження пуску другої нитки триває.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок