Лікування пацієнтів з інсультом. Які послуги надають у Миколаєві

Лікування пацієнтів з інсультом. Які послуги надають у Миколаєві

Лікування пацієнтів з інсультом. Які послуги надають у Миколаєві
Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві працюють п’ять лікарень, які можуть безкоштовно лікувати пацієнтів з інсультом. Йдеться про міські лікарні № 1, № 3, № 4, № 5 та лікарню швидкої медичної допомоги. Це заклади, які уклали відповідні договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Інсульт визначають на комп’ютерному томографі за специфічними плямами на знімку та кольорами, які характеризують порушення мозкового кровообігу.

П’ять лікарень Миколаєва безкоштовно лікують пацієнтів з інсультом
Лікарка визначає ознаки інсульту за допомогою комп'ютерного томографу. Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

"Міська лікарня №5 контрактує з НСЗУ за пакетом "Медична допомога при інсультах" вже другий рік. Отримуємо оплату за цим пакетом та проводимо лікування пацієнтів з інсультами. Також в лікарні є медичні препарати для надання допомоги хворим та медичні препарати для проведення тромболізісу", – розповідає заступник головного лікаря з медичної частини Сергій Матвієнко.

Тромболізи застосовуються для хворих на ішемічні інсульти в перші години захворювання, що дозволяє повністю відновити функції у багатьох випадках.

П’ять лікарень Миколаєва безкоштовно лікують пацієнтів з інсультом
Кабінет томографії. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

За словами Сергія Матвієнка, станом на перше грудня 2021 в медзакладі лікуються вісім пацієнтів з гострим мозковим інсультом. Одна пацієнтка у реанімації. У середньому за лікування одного випадку інсульту НСЗУ сплачує 15 тисяч гривень. У складних випадках, при застосуванні тромболітиків, за одного пацієнта сплачується до 56 тисяч гривень.

За словами завідувачки неврологічного відділення Людмили Сенчук, пацієнти надходять до лікарні за направленням сімейного лікаря чи швидкої допомоги. До обстеження на комп’ютерному томографі інсульт можна визначити за візуальними ознаками.

П’ять лікарень Миколаєва безкоштовно лікують пацієнтів з інсультом
Неврологічне відділення. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

"Це оніміння у руці, в нозі, це оніміння в якійсь частині обличчя, це змінене мовлення, зміни поведінки хворого. Тобто тут можуть бути різноманітні ознаки хвороби", – говорить Людмила Сенчук.

Читайте також: "ВІЛ та СНІД. Що потрібно знати миколаївцям"

Співробітники Центру екстреної медичної допомоги повинні доставити пацієнта до лікарні, яка має відповідний договір з НСЗУ. У випадку, якщо в людини ознаки геморагічного інсульту, її везуть до лікарні швидкої медичної допомоги, бо може знадобитися оперативне втручання.

П’ять лікарень Миколаєва безкоштовно лікують пацієнтів з інсультом
Автомобіль екстреної медичної допомоги. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

"Хворі, які не потрапили в "терапевтичне вікно", тобто інсульт наступив давно, але він виявлений кимось із близьких людей за певний проміжок часу, направляється до лікарень, де надається терапевтична допомога", – розповів головний лікар Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Самойлов.

За словами Андрія Самойлова, середня частота викликів виїзду швидких 12-14 раз за добу.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок