Громадяни Швейцарії підтримали застосування COVID-сертифікатів

Громадяни Швейцарії підтримали застосування COVID-сертифікатів

Громадяни Швейцарії підтримали застосування COVID-сертифікатів
AP

Переважна більшість громадян Швейцарії підтримали на референдумі перевірку наявності сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19 при відвідуванні ресторанів, барів та інших громадських місць.

Про це повідомляє Politico.

За даними видання, попередні дані референдуму, який відбувся 28 листопада, свідчать про те, що такий захід із безпеки підтримали понад 60 відсотків швейцарців. При цьому сертифікати вакцинації почали застосовуватись у країні у серпні.

Виборці висловилися за зміни до заходів, включаючи фінансову підтримку постраждалих від пандемії, відстеження контактів та тестування, а також застосування COVID-сертифікату.

Як зазначає видання, референдум відбувся на тлі різкого збільшення кількості випадків COVID-19 у країні за останні кілька тижнів.

Результати референдуму були очікуваними, оскільки останні опитування показали тверду підтримку цього заходу. Більшість політичних партій підтримали закон, однак вкрай права Швейцарська народна партія висловлювалась проти сертифікату.

Що відомо

  • Перші можливі випадки зараження новим південноафриканським штамом коронавірусу зафіксували у низці країн Європи, зокрема у Німеччині, Чехії, Нідерландах та Італії.
  • Європейський Союз хоче припинити авіасполучення з Південною Африкою, щоб протистояти поширенню нового варіанту COVID-19.
  • МОЗ Великої Британії підтвердило два випадки інфікування новим штамом COVID-19. Вони пов'язані з поїздками до Південної Африки. Раніше країна тимчасово призупинила авіасполучення із низкою південноафриканських країн через поширення нового варіанту коронавірусу.
  • ВООЗ застерегла країни світу від занадто поспішного запровадження нових обмежень для туристів через виявлення нового штаму коронавірусу.
  • В Ізраїлі запровадили нові карантинні обмеження, щоб запобігти поширенню нового штаму COVID-19. Йдеться, зокрема, про тимчасове закриття кордонів для іноземців.
  • В Європейському центрі із запобігання та контролю захворювань (ECDC) вважають, що новий штам коронавірусу Omicron може бути більш стійким до вакцин та швидше поширюватися.
  • Японія зачиняє кордони для іноземців через новий штам COVID-19.

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок