"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

Ексклюзивно
"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно
AP

Японія стала однією з перших країн, де розпочалася пандемія коронавірусу поза межами КНР, і однією з тих, кому вдалося майже повністю впоратися із поширенням СOVID-19. Упродовж останнього місяця у країні з населенням 126 мільйонів осіб фіксується менше 250 випадків захворювань на коронавірус на добу і лише поодинокі випадки смерті. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський в ефірі Українського радіо розповів, як японцям вдається результативно боротися з пандемією.

У чому секрет успіху японців щодо перемоги над CОVID-19

У Японії теж були складні періоди. Минулого року, навесні, на три місяці закривали школи. Дуже довго і нерішуче підходили до питань вакцинації, і були введені різного роду надзвичайні стани в окремих провінціях. Тобто не все було чудово, але, наприклад, вчора в Токіо, найбільшому мегаполісі світу з 14 мільйонами жителів, зареєстровано 6 випадків. Але при цьому все одно нічого не змінилося з точки зору поведінки людей. Вони носять маски і коли грають в теніс, і коли бігають в парку, і я вже не кажу про замкнені приміщення.

У Японії виявлено 127 випадків COVID-19 за 23 листопада
У Японії виявлено 127 випадків COVID-19 за 23 листопада. JHU CSSE COVID-19

Окрім того, що японці дійсно здорова нація, вони дуже гарно харчуються і дуже не конфліктні, немає ніякої паніки і агресивності в суспільстві. Вони довіряють уряду. Тобто обстановка досить комфортна. При цьому є конкретні речі, які Японія запровадила після того, як були проведені ретельні дослідження. Були вжиті конкретні речі, які є прості і зрозумілі.

Читайте також: Туризм і пандемія. Експертка розповіла, куди можуть подорожувати українці

Насамперед було з'ясовано, що найбільше випадків зараження відбувається у замкнених приміщеннях, коли погана вентиляція і коли люди багато та активно говорять.

Тому одразу обмежили робота ресторанів — не пізніше 8-ї години.

По-друге, в ресторанах заборонили продавати алкоголь, тому що було з'ясовано, що люди, коли вип’ють, говорять більше, довше і активніше.

Крім того, надавали особливої уваги метро, де була забезпечена вентиляція.

Маски та тестування

У місті Кобе є найпотужніший у світі комп'ютер, на якому зробили моделювання ситуації стосовно масок. Він показав, що маски допомагають, і в японців навіть не було дискусії щодо того, чи треба носити маски, чи ні. Такі речі дуже допомогли і пережити Олімпіаду, і допомагають зараз.

Окрім того, дуже серйозний контроль на в'їзді в країну. В усіх аеропортах є пункти тестування. Вони дуже ретельно перевіряють документи і дуже уважно слідкують за тим, звідки люди прилітають і що потім відбувається. Щойно знаходиться інфікований, реалізується спеціальний протокол, вираховуються всі люди, які були в контакті, і вони ізолюються, тобто робиться спроба попередити занесення вірусу в країну зовні.

Чи вжила Японія додаткових заходів після Олімпіади у Токіо

Невелике збільшення кількості захворюваності було після Олімпіади. У вересні реєструвалося десь дві тисячі випадків у Токіо, хоча зараз їх кількість вже впала. Але побоювання були, тому були введені надзвичайні стани в декількох провінціях навколо Токіо. Водночас була розроблена система вакцинації, яка ґрунтувалася на певній логіці.

По-перше, були вакциновані всі люди похилого віку.

По-друге, було зроблено вакцинацію лікарям та медсестрам, а потім військовим, тому що вони вимушено живуть у замкнених приміщеннях, і було вирахувано, що це може бути джерелом небезпеки.

Член збірної США з плавання на Олімпіаді у Токіо
Член збірної США з плавання на Олімпіаді у Токіо. Olympics

Після того була розпочата вакцинація всіх інших.

Крім того, специфічно були вакциновані ті люди, які працювали волонтерами на Олімпіаді, тобто ті, які контактували з іноземними спортсменами, які прибували, і серед яких, навіть починаючи з аеропорту і пізніше, були випадки захворювань.

Загалом за Олімпійські та Паралімпійські ігри десь 400 людей було все-таки інфікованих, але люди, які з ними контактували, мали бути вакциновані. Це було зроблено. І тільки після того вже перейшли на вакцинацію всіх бажаючих. Ніякого примусу не було. Все було на добровільних засадах.

Читайте також: У громадський транспорт тільки з сертифікатом або тестом: Німеччина посилила карантинні обмеження

Навіть іноземні дипломати отримували за місцем свого проживання запрошення прийти і зробити ці вакцини. Ніяких кроків по тому, щоб якщо ви не робите вакцину з якихось-то міркувань, не робилося. Однак, сьогодні 75% виявилося вакцинованими.

Як японська влада пояснила людям, чому потрібно вакцинуватися

Коли навесні 2020 року з'ясувалося, що це не є короткочасна історія, при уряді була створена експертна рада з провідних і дуже відомих та авторитетних вчених епідеміологів-інфекціоністів. Всі рішення далі приймалися нею.

Якщо японці мали ознаки застудних захворювань, вони дзвонили лікарю, лікар ставив питання і після того, як правило, казав: "Не турбуйтеся. Будьте вдома. Слідкуйте за своїм станом, і тільки в разі серйозного погіршення здоров'я будемо вами займатися".

Японці дуже дисципліновані, вони дослухаються, зокрема до преси, яка там авторитетна і професійна, і там звучали рекомендації, що треба вакцинуватися.

Слід наголосити, що після того, як вакцини "Pfizer" та "Moderna" прийшли в Японію від виробників після проведення ретельних досліджень, ще раз були зроблені двомісячні власні японські випробування на місцевих добровольцях.

Оскільки система почала працювати, то дуже багато (щеплень — ред. вдавалося зробити швидко, тому вони встигли за короткий час вакцинувати практично 75% населення.

Що відомо

  • За добу 23 листопада в Україні виявили 14 325 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей – 1 183, медпрацівників – 287). Летальних випадків – 595. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
  • Міністерство охорони здоров’я із 9 грудня розширить перелік професій, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою.
  • Віктор Ляшко 19 листопада повідомив, що Україна пройшла пік захворюваності на COVID-19.
  • МОЗ України затвердило форму довідки, яку отримуватимуть пацієнти, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок