У Миколаєві перевіряють якість асфальтобетону на внутрішньоквартальних проїздах

У Миколаєві перевіряють якість асфальтобетону на внутрішньоквартальних проїздах

У Миколаєві перевіряють якість асфальтобетону на внутрішньоквартальних проїздах
Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві перевіряють якість вкладеного асфальтобетону на внутрішньоквартальних проїздах міста. Шар покриття має відповідати тим нормам, які прописані в договорі між підрядником та замовником. Роботи виконуються будівельною лабораторією ТОВ "Будівельна лабораторія" на замовлення департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції.

Щоб перевірити якість асфальтобетону у провулку Будівельному, що в Центральному районі міста, співробітники будівельної лабораторії за допомогою спеціального буру зробили прорізи.

"Відбирали спеціальною бурильною установкою, спеціальною короною. Вона в діаметрі 15 сантиметрів. Тобто за державними будівельними нормами ми відбираємо мінімум 10 сантиметрів асфальтобетону. Використовуємо генератори для живлення і воду для уникнення запилення. Потім пакуємо зразок, підписуємо адресу та відправляємо до лабораторії", — розповів технік-лаборант будівельної лабораторії Артур Лянзберг.

У Миколаєві перевіряють якість асфальтобетону на внутрішньоквартальних проїздах
Співробітники лабораторії беруть проби асфальту. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Такі проби асфальту вже взяті на кількох локаціях в Заводському районі, одна — в Корабельному, дві — в Центральному і з 29 листопада перевірятимуть покриття в Інгульському районі міста.

"Був укладений договір з лабораторією на предмет заміру асфальтнобетонної суміші, ціна одного об’єкту близько двох тисяч гривень. Договір склали на 14 об’єктів на цей час. Але є можливість укладання додаткових угод", — говорить заступник директора департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Віталій Ярошенко.

Процедура триває близько двадцяти хвилин.

"На кожному об’єкті береться по дві проби. Лабораторія надає офіційний висновок, який здійснюється відповідно до вимог чинних стандартів. Здійснюються заміри цих проб з урахуванням середньоарифметичного значення та надається офіційний висновок", — говорить заступник начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Олексій Савчук.

За словами директора департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Андрія Єрмолаєва, станом на 24 листопада є результати по декількох локаціях у Заводському та Корабельному районах.

"Вулиця Курортна, 2-Б, Заводський район, там норма шість сантиметрів, стільки і є — це нормально. Далі вулиця Ліскова, Заводський район, там норма була сім згідно з проєктом — в одному місці 4,5 см, а в іншому 6 — це не нормально. І в Корабельному районі норма була шість, а по факту 5,4 – 5,6 см, тому ми написали, що є відхилення, але в цілому це теж нормально", — каже Андрій Єрмолаєв.

За словами заступника директора департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Віталія Ярошенка, якщо товщина асфальту не відповідає заявленим умовам в договорі, то направляється лист до замовника робіт, до адміністрації району, яка виставляє претензію підрядній організації. Ці роботи не оплатять, поки виявлені лабораторією недоліки не усунуть.

Читайте також: "Дубки" на балансі обласної дитячої лікарні: що зміниться у роботі миколаївського санаторію"

Заступник голови адміністрації Заводського району, де виявили невідповідність умовам, Анатолій Яковина розповів, що письмово підрядника вже повідомили про необхідність усунути недоліки.

"Після підтвердження письмового або усного, що в нас роботи виконані, ми проводимо спільно з департаментом по боротьбі з корупцією вирубки в присутності технічного нагляду. І якщо воно не відповідатиме, то ми не оплачуємо ці роботи та подаємо на розірвання договорів", — говорить Анатолій Яковина.

Щоб дізнатись позицію підрядника кореспонденти Суспільного зв’язалися з керівником компанії "АС-Сітібуд" Сергієм Нікітіним. Чоловік повідомив, що перебуває на лікарняному та ситуацію прокоментувати не може.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди