Невідкладна стоматологічна допомога. Чи відновлять її у Кропивницькому

Невідкладна стоматологічна допомога. Чи відновлять її у Кропивницькому

Невідкладна стоматологічна допомога. Чи відновлять її у Кропивницькому
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькій міській стоматологічній поліклініці послугу з надання невідкладної стоматологічної допомоги вночі, яку відмінили у липні 2021-го, відновлять не раніше 2022-го року. 116 гривень, які виділяє Національна служби здоров’я України на один випадок, недостатньо для оплати роботи лікарів вночі, сказав генеральний директор територіального стоматологічного об’єднання Андрій Ковтанюк. Щоб відновити послугу, з його слів, потрібне додаткове фінансування. Суспільне дізнавалось, скільки потрібно грошей для відновлення послуги.

Кропивницька міська стоматологічна поліклініка входить до складу територіального стоматологічного об’єднання. По суботах після 13:00 чергового лікаря в поліклініці немає. По неділях він не працює.

Кропивничанка Алла Клюкова телефонувала за номером ”103”, щоб дізнатися, чи є в місті ургентний стоматолог, щоб допомогти її чоловікові: ”Мені сказали, що державного ургентного стоматолога в жодній поліклініці міста немає. Порадили шукати приватного”.

У приватного стоматолога, зі слів жінки, за лікування заплатили дві тисячі гривень.

Хто скасував невідкладну допомогу вночі

Андрій Ковтанюк розповів, що невідкладну медичну допомогу вночі в липні скасував попередній керівник стоматологічного об’єднання. До того, з його слів, за ніч в поліклініку звертались від трьох до п’яти пацієнтів: ”Ургентний випадок, згідно пакету Національної служби здоров’я, передбачає зняття гострого болю. У нічний час робота має оплачуватись за відповідним тарифом, те саме стосується роботи, тобто чергування, у вихідні та світкові дні. Сума, передбачена за це – 116 гривень. Це оплата праці лікаря, медичної сестри, санітарок, тобто медичних працівників, плюс витратні матеріали, обладнання”.

Чи можна за невідкладну допомогу вночі брати гроші

За словами керівника стоматоб’єднання, зробити невідкладну допомогу вночі платною послугою не можуть, оскільки її вже профінансувала Національна служба здоров’я. Вона має бути безкоштовною. Тариф за надання послуги вночі, вважає, має бути не менше 200 гривень: ”Служба здоров’я щомісяця виплачує нам глобальну ставку за надані послуги. Ці кошти покривають близько 25% фонду заробітної плати. Наразі у закладу немає грошей для того, щоб самостійно забезпечити ці чергування. Не ургентне ж, планове, лікування людина оплачує в касі підприємства, згідно затверджених тарифів”.

Нічного тарифу не передбачено

Послуги зі стоматології у програмі медичних гарантій не є пріоритетними у порівнянні із захворюваннями, які загрожують життю. Про це розповіла директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров'я України Лілія Гудзь. З її слів, окремого тарифу на нічну роботу не передбачено: ”На 2022 рік планують виділити 157 мільярдів гривень на програму медичних гарантій. Цю суму має погодити в державному бюджеті Верховна Рада при ухваленні бюджету. І це на 30 мільярдів гривень більше, ніж було в 2021 році. Якщо цю суму погодять, то всі тарифи, серед яких і тариф на стоматологічні послуги, зростуть. Наскільки – буде зрозуміло, коли остаточно затвердять цю суму”.

Чи може допомогти місто

У стоматологічному об’єднанні за гроші з міського бюджету обслуговують тільки пільгові категорії, сказала начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук: ”Питання надання ургентної допомоги залишилося гострим для містян. Ми звикли, що вона була, і хочемо, щоб вона залишилася. Стоматоб’єднання було на межі фінансової кризи, у них були дуже низькі надходження за пакетом Національної служби здоров’я”.

За словами Оксани Макарук, щоб нічні чергування у поліклініці відновили з 2022 року, потрібен один мільйон гривень: ”Провели розрахунки. Плануємо, за можливості, знайти в міському бюджеті фінансовий ресурс для того, щоб забезпечити цю невідкладну допомогу стоматологічну. Не можу сказати, в якому форматі це буде. Все це мають погодити депутати”.

Що відомо

Понад 5 мільйонів гривень не вистачало на заробітну плату працівникам міського стоматологічного об’єднання у Кропивницькому до кінця 2021 року. Такі дані наприкінці липня наводив тодішній керівник територіального стоматологічного об’єднання Володимир Яровий.

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди