"На Кіровоградщині зросла захворюваність на туберкульоз у дітей". Кропивницька лікарка

"На Кіровоградщині зросла захворюваність на туберкульоз у дітей". Кропивницька лікарка

"На Кіровоградщині зросла захворюваність на туберкульоз у дітей". Кропивницька лікарка

В Кіровоградській області зросла захворюваність дітей на туберкульоз. Про це в ефірі "Українське радіо Кропивницький" розповіла директорка обласного фтизіопульмонологічного медичного центру Галина Горенко. За її словами, за десять місяців 2021 року захворювання діагностували у 17 дітей до 14 років та в одного підлітка.

Виявити туберкульоз у маленьких пацієнтів складніше, ніж у дорослих, не кожна дитина зможе розповісти про симптоми, які її турбують.

"Ми повинні приділяти більше уваги дітям з групи ризику.Малюки та діти молодше 5 років належать до групи ризику розвитку захворювання. Якщо інфікована дитина захворіє, то у більшості випадків симптоми туберкульозу будуть наявними впродовж одного року після ураження. У немовлят, зокрема, час між інфікуванням та захворюванням може становити до 6-8 тижнів. та робити їм проби МантуПроба Манту ( туберкуліновая проба, туберкулінодіагностика) – це метод дослідження напруженості (вираженості) імунітету до збудника туберкульозу за допомогою оцінки шкірної реакції на спеціальний препарат мікобактерій -туберкулін.. Якщо у дитини є зростання туберкулінової проби, батькам треба терміново звернутися до лікаря-фтизіатра, щоб пройти обстеження на латентну туберкульозну інфекціюСтан безсимптомного носійства Mycobacterium tuberculosis. На відміну від хворих з активною формою туберкульозу, особи з латентною туберкульозною інфекцією не мають жодних проявів хвороби та не є джерелом інфекції. та активний туберкульозний процес. При латентній туберкульозній інфекції ми пропонуємо провести курс специфічної хіміопрофілактики".

За словами Галини Горенко, якщо у дитини є скарги із підозрою на туберкульоз – в області можна пройти обстеження молекулярно-генетичним методом.За допомогою молекулярно-генетичних методів можна виявити присутність мікобактерій туберкульозу в харкотинні, крові, спинно-мозковій рідині, ексудаті або сечі, через 2-4 години можна отримати результат про наявність або відсутність туберкульозної палички, а за її наявності встановити, чи чутлива вона до препаратів першого ряду

"З листопада в Кіровоградській області, в рамках пілотного проекту, у дітей молодшого віку та для дітей, які не можуть виділяти мокротиння, будемо проводити обстеження калу на молекулярно-генетичне дослідження. Я хочу, щоб про це знали лікарі, батьки, які мають дітей із підозрою на туберкульоз, адже дуже важливо провести цей вид дослідження".

Діагностуватимуть туберкульоз за допомогою квантіферонового тестуТест на виявлення латентної форми туберкульозу у людей, які контактують, знаходяться в осередку хворих на туберкульоз., коштує він майже три тисячі гривень. Нині такі дослідження для дітей роблять безкоштовно за гроші Глобального фонду. "Це потрібно для того, аби чітко зрозуміти, яким дітям необхідна специфічна хіміопрофілактика, щоб далі не було розвитку туберкульозу".

Галина Горенко сказала, що на сьогодні Кіровоградська область забезпечена усіма препаратами для лікування як чутливого, так і хіміорезистентного туберкульозу. Лікування захворювання безкоштовне.

Що відомо

  • За словами Галини Горенко, захворюваність на туберкульоз у Кіровоградській області зростає, починаючи із 2015 року. Щороку захворювання виявляють у 15-16 пацієнтів до 14 років та у 7-10 підлітків.
  • Глобальний фонд — міжнародна організація з фінансування та партнерства, яка має на меті припинення епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та малярії.

Читайте також

На початок