Допомогла собі, допомагає іншим. Кропивницька перукарка виготовляє протези для людей з облисінням

Допомогла собі, допомагає іншим. Кропивницька перукарка виготовляє протези для людей з облисінням

Допомогла собі, допомагає іншим. Кропивницька перукарка виготовляє протези для людей з облисінням
Суспільне: Кропивницький

Кропивничанка Таїсія Мальована створює протези для людей, в яких випало волосся. Працює перукаркою з 2002 року. Суспільному розповіла, що перші протези робила для себе – після того, як лікарі не змогли вирішити її проблему з випадінням волосся. Зі слів жінки, постиж (назва виробу) має вигляд натуральної зачіски і не викликає дискомфорту.

Таїсія розповіла, що постиж, виготовлений з натурального або штучного волосся, повністю або частково замінює зачіску. Їх використовують і чоловіки, і жінки – як прикрасу, тематичну роботу або перуку. Протез клеїться на шкіру. Знімати його слід раз на три тижні: ”Він не боїться сауни. Якщо це невелика зона, то клієнт може сам корегувати його. Виріб з натурального волосся можна підстригати, фарбувати. Висвітлювати не рекомендую, а от хімічно завивати можна. Зі штучним волоссям цього робити не можна”.

Власний досвід

Питанням протезів з волосся зацікавилась, бо сама мала проблему з випадінням волосся. Протез носить протягом десяти років: ”Мені було 20 років, коли почало випадати волосся. Лікарі не допомогли, це стало ”болем”. Почала сама шукати шляхи вирішення, виявилось, що багато людей потребують того самого. Взяти хоча б хлопців з раннім облисінням”.

Вперше з технікою заміщення волосся познайомилася, працюючи в Польщі: ”В каталозі на роботі побачила рекламу систем заміщення волосся. Мій салон не працював саме з цими системами, мене навчала інша майстриня. Але мені не сподобалася саме та техніка. Тому, повернувшись в Україну, я дуже багато експериментувала в пошуках власної техніки”.

Кропивничанка згадує, що допомагати іншим вирішила після того, як її техніку високо оцінила майстриня, яка готувала її до конкурсу з перукарського мистецтва: ”Я розповіла їй про свою проблему. Вона сказала, що не помітила б нарощеного волосся, якби я не сказала. На її думку, все якісно зробила. Це стало стимулом працювати над вдосконаленням, вивчати питання глибше, щоб допомагати іншим”.

Де бере матеріал

Найчастіше Таїсія використовує натуральне волосся: ”За штучним складніше доглядати: воно збивається, втрачає блиск”. Волосся майстриня купує, бере у донорів, буває, дарують.

Допомогла собі, допомагає іншим. Кропивницька перукарка виготовляє протези для людей з облисінням
Суспільне: Кропивницький

Техніка виробництва

Термін виготовлення протезу залежить від того, наскільки густини волосся в ньому. Усі вироби майстрині – ручна робота. В середньому на виготовлення протезу, зі слів Таїсії Мальованої, йде місяць. Все, що робить, випробовує на собі: ”По одній-дві волосини вплітається в основу, потім, за допомогою гарячих методик, заклеюється спеціальним силіконом. Клеяться вироби на спеціальний клей або клейку стрічку”.

Як носити

Зазвичай, розповіла жінка, клейка стрічка витримує два тижні безперервного носіння. Якщо уникати прямого тривалого потрапляння сонячних променів і солоної води, то три тижні, взимку – чотири може витримати. Якщо виріб клеїти повторно, то поверхню слід очистити дезінфікуючими засобами: ”Все залежить від обережності людини, бо волосина натуральна, може ламатися. Якщо обережно носити, то виріб може прослужити рік. В будь-якому випадку протези підлягають ремонту. Якщо в деяких зонах волосся рідішає, то волосини додаються за допомогою спеціального гачка”.

Доглядати за виробом слід так само, як за натуральним волоссям: різні шампуні, маски, бальзами тощо.

Хто звертається

Клієнтки майстрині – люди після хіміотерапії й ті, хто втратив волосся через інші причини: ”Були випадки, що зверталися ті, хто перехворів на COVID-19”.

Таїсія, під час зустрічі з клієнтом, робить точні заміри зони, де кріпитиметься протез: ”Якщо виріб кріпитиметься на кліпсах, то клієнт може моделювати зачіску самостійно, а якщо клеїться, то, бажано, мати майстра".

Ціна протезу залежить від густоти, довжини та розміру.

Допомогла собі, допомагає іншим. Кропивницька перукарка виготовляє протези для людей з облисінням
Суспільне: Кропивницький

Думка лікаря

Трихологиняспеціалізується на захворюваннях шкіри голови, досліджує склад, будову волосся, волосяних фолікулів, фази росту волосся, лікує причини випадіння волосся та інших захворювань шкіри волосистої частини голови. Оксана Лаворенко розповіла, що носінням перуки чи протезу не треба зловживати: ”Йде запотівання коренів волосся, немає кисневого збагачення, шкірний жир може приєднати патогенну флору". Як альтернативу протезу, можна робити оперативну пересадку волосся.

Лікарка говорить, що у випадку випадіння волосся для визначення причини та призначення лікування потрібен ретельний збір анамнезу, велика кількість аналізів. Методи лікування – від ін’єкцій до професійних лосьйонів”.

Читайте також

На початок