"З кабінетів або вийдеш сам, або винесуть". Разумков про "Слугу народу" і політичні амбіції

"З кабінетів або вийдеш сам, або винесуть". Разумков про "Слугу народу" і політичні амбіції

Ексклюзивно
"З кабінетів або вийдеш сам, або винесуть". Разумков про "Слугу народу" і політичні амбіції
УНІАН

Народний депутат України від фракції партії "Слуга народу" та ексголова Верховної ради Дмитро Разумков в ефірі Українського радіо заявив, що не займатиметься розвалом монобільшості зсередини попри недружні вчинки з боку його колег по фракції. Водночас колишній спікер парламенту розповів про свої політичні амбіції, подальшу роботу власного міжфракційного об’єднання та створення власної партії

Як зазначив Разумков, він не ставить за мету розвалити монобільшість, оскільки вважає себе достатньо конструктивною людиною.

"Тут не можна бути в опозиції задля того, щоб бути в опозиції. Я раніше про це говорив, і зараз повторюю. Не можна бути в опозиції до людей. Якщо це правильний законопроєкт, який допоможе, наприклад, боротися з коронакризою, боротися з тарифами, який допоможе забезпечити національну безпеку і забезпечення армії, немає значення, хто автор цієї ініціативи. Якщо це президент, Разумков чи хтось інший, то цю ініціативу треба підтримати, якщо вона піде на користь людям. А якщо це погано, то за це не варто голосувати", – заявив політик.

Про спілкування із Зеленським

Разумков розповів, що достатньо давно не говорив із президентом Володимиром Зеленським.

"Щодо того, щоб підійти до нього, то сьогодні така кількість охорони, що не завжди у вас вийде підійти до президента. Я думаю, що це занадто. Тому що з людьми все ж таки треба спілкуватися, їх точно треба чути, їхні проблеми, і насправді це тобі допомагає", – пояснив колишній спікер.

Він зазначив, що чимало його колег, отримавши посади, втратили зв’язок із реальністю та тими проблемами, які дійсно турбують людей.

"А це – неправильно. Тому що рано чи пізно ти з цих кабінетів або сам вийдеш, або тебе звідти винесуть або виженуть. Тому треба залишатися людиною, треба залишатися тим, ким ти йшов у 2019-му році (на вибори – ред.) для того, щоб все ж таки виконати те, що ти обіцяв людям", – наголосив політик.

Про владну конкуренцію

Разумков зауважив, що став політиком після того, як потрапив до Верховної ради, але загалом політикою почав займатися набагато раніше.

"Мені подобається це. Мені подобалася моя робота у якості голови Верховної ради. Мені подобається те, чим я сьогодні займаюся. Це не подобається багатьом моїм колишнім колегам, але це вже їхня справа", – пояснив нардеп.

За його словами, нині у владній системі спостерігаються серйозні проблеми.

"Дійсно, у нас є протокол, в нас є питання, хто, де і як має бути. За останній час це якось все перевернулось з ніг на голову. І не лише в протоколі, а й в інших речах, які сьогодні відбуваються в державі. Це проблема не моя як людини. Це проблема всього суспільства, тому що це відображається не лише на тому, хто де розміщений в залі. Хай це буде найбільшою проблемою, але ці деталі потім впливають на якість державницьких процесів, коли політика починає бігти попереду здорового глузду й інтересів громадян. На жаль, ми сьогодні це спостерігаємо. Коли йде боротьба не з коронавірусом, не з зовнішніми ворогами, не з тими тарифними питаннями, які сьогодні турбують людей, коли йде боротьба не з тим, як наповнити газові сховища та багато інших речей, про які сьогодні люди краще знають, ніж я, а йде дріб'язкова боротьба проти конкурентів, намагання їх якось затінити, відправити кудись у відставку і щоб очі не бачили".

Разумков констатував, що не всі його колеги залишилися вірні принципам, підходам і цінностям, із якими йшли у владу.

"Ті можливості, які були дані українським народом у 2019-му році, м'яко кажучи, реалізовані не в повному обсязі, і людський фактор в цьому плані є головним. Сьогодні підіймаєш будь-яке соціологічне дослідження, і фактично там 70-80% людей вважає, що країна рухається в неправильному напрямку з двох ключових аспектів: перше — відсутність професіоналів та некомпетентність влади і друге — це корупція", – зауважив політик.

Він додав, що за половину свого президентського терміну Володимир Зеленський встиг втратити значну частину свого рейтингу та заробити антирейтинг.

"Так, у Зеленського поки що достатньо високий рейтинг, але антирейтинг зашкалює. І це – демонстрація не лише відношення до президента. Це – демонстрація відношення до всіх гілок влади, тому що до останнього моменту, поки я був головою Верховної ради, я намагався тримати баланс в стінах Верховної Ради України, а сьогодні ми бачимо намагання з боку Офісу президента повністю підтягнути під себе і Верховну Раду України, і Кабінет міністрів, і всі інші інституції, які повинні бути незалежними", – розповів Разумков.

Читайте також: Разумков заявив, що судитиметься зі "Слугою народу", якщо його позбавлять мандата

Нардеп підкреслив, що завжди сповідував позицію, що і президент, і Верховна рада, і Кабінет міністрів повинні консолідувати зусилля для того, щоб впроваджувати реформи.

"Але я точно виступав проти того, щоб ця консолідація перетворювалася на узурпацію. Це поганий тренд, який, на жаль також бував в нашій державі, і ми знаємо, до яких негативних наслідків він приводив", – зазначив він.

Про нове міжфракційне об’єднання

Дмитро Разумков розповів, що анонсоване ним нове міжфракційного об‘єднання "Розумна політика" фактично вже розпочало свою роботу.

"Мені дуже хотілося б зробити, щоб українська політика була розумною. І я зараз не лише про політику як це сприймається у суспільстві, а щоб наша енергетична політика була розумною, щоб економічна політика була розумною, і міжнародна політика також повинна бути. Медичні реформи також мають бути розумними, виваженими, обґрунтованими і зрозумілими для людей, тобто куди ми йдемо, навіщо ми це робимо і як це ми будемо робити", – пояснив він.

За словами політика, до об’єднання увійшли вже 25 депутатів.

"Я сподіваюся, що воно буде розширюватися, і туди будуть приєднуватись люди. Головна проблема сьогоднішньої влади, за оцінками наших людей — це питання якості, професіоналізму та компетентності в тих чи інших галузях. Тому я буду об'єднувати людей з фаховими знаннями із моральними цінностями, й сподіваюся, що їх буде достатньо для того, щоб виконати все те, що ми плануємо", – зауважив Разумков.

Політик додав, що вже займався подібною роботою, обіймаючи посаду спікера парламенту.

"Єдине, що коли ти знаходишся на посаді голови Верховної ради, ти мусиш знаходитись над процесом, ти повинен балансувати діяльність Верховної ради. І я дуже сподіваюся, що в мене це виходило. Верховна рада працювала, не зважаючи на ковід, на економічні потрясіння. Дуже часто ми досягали, у тому числі й за моєї участі, об'єднання всіх депутатських фракцій і груп навколо тих чи інших важливих для людей законів, які приймалися в понад 300 голосів", – зазначив він.

Разумков вважає одним зі своїх досягнень те, що йому вдалося зберегти суб’єктність Ради, щоб вона мала можливість приймати рішення і була окремим органом, а не лише підзвітною Офісу президента структурою.

"Думаю, що багато що мені вдалося. Мабуть, не все, що хотілося. Але я достатньо молода людина. Я думаю, що я встигну все ще доопрацювати", – підкреслив він.

Про політичні амбіції

Разумков розповів, що планує створити нову партію.

"Я обіцяв колегам, що я не буду будувати окремого політичного проєкту, поки я буду головою Верховної ради. Зараз ці обмеження з мене зняли, і я дійсно буду будувати саме партію. Я не буду будувати проєкт, тому що політичних проєктів у нас забагато сьогодні, а партій мало", – зауважив він.

На думку нардепа, найважливішою складовою для партії має бути ідея.

"Партія завжди повинна будуватися на принципах та цінностях. Важливі і лідери, які з нею йдуть, і важливі люди, які до неї приходять, важливі їхні знання, компетентність, професіоналізм, моральні якості, але завжди ти об'єднуєшся навколо ідеї", – зазначив ексспікер.

На переконання Разумкова, при цьому успішність партії визначається командою, яка формує її.

"Якщо ти будеш об'єднуватись лише навколо однієї людини — це неправильно. Саме цінності формують команду. Команда — це не просто люди. Це люди, які об'єднані єдиною позицією, єдиним баченням, спільними поглядами. Кожен народний депутат має важелі і є суб'єктом. І від кожного народного депутата, який працює в стінах Верховної ради залежить багато. Тому я б не применшував можливості, які є у кожного з народних депутатів, які входять в тому числі і в міжфракційне об'єднання "Розумна політика", – підсумував політик.

Що відомо

  • 7 жовтня Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова. Представники монобільшості заявили, що він перестав бути "членом команди" і приймає самостійні політичні рішення.
  • "За" зняття Разумкова з посади проголосували 284 народних депутатів. З них шестеро депутатів від "Голосу", 215 — дали "слуги", 20 голосів — "Батьківщина", 19 голосів — депутатське об'єднання "За майбутнє". Крім того, відставку Разумкова підтримали 18 нардепів з об'єднання "Довіра" і шестеро позафракційних.
  • Під час підсумкового брифінгу Разумков заявив, що в Раді сформувалася нова коаліція із фракцій "Слуга народу" та "Батьківщина".

Читайте також

Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова. Як це було

Був "правою рукою", а тепер "не член команди". Що зробив голова Ради Разумков і чому його звільнили

Планую велику команду. Разумков розповів, що робитиме після відсторонення

Про Разумкова, зміну регламенту і вибори – інтерв’ю з главою партії "Слуга народу" Корнієнком

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди