Проти примусової вакцинації. У Миколаєві люди вийшли на мітинг

Проти примусової вакцинації. У Миколаєві люди вийшли на мітинг

Проти примусової вакцинації. У Миколаєві люди вийшли на мітинг
Фото: Олександра Гордієнка/Суспільне Миколаїв

Восьмого листопада в Миколаєві, на Соборній площі, організували мітинг проти примусової вакцинації.

Про це з місця події повідомляє кореспондент Суспільного Олександр Гордієнко.

Понад 120 людей підготували резолюцію до міської влади, в якій зазначено, що місцеві органи влади мають звернутись до Верховної ради та Кабінету міністрів України щодо ситуації з вакцинацією.

У Миколаєві люди вийшли на мітинг проти примусової вакцинації
На мітингу понад 120 людей. Фото: Олександра Гордієнка/Суспільне Миколаїв

Учасники по черзі виступають.

"Ніхто не має права робити щеплення, вакцини, тим більше, що вакцина має бути виписана рецептом лікаря. Пройти всі випробування і лікар має її виписати. Кожному окремо та індивідуально. А не робити в туалетах людям ці вакцини", – говорить мітингувальниця Леся Крачун.

У Миколаєві люди вийшли на мітинг проти примусової вакцинації
Протестувальники по черзі виступають зі своїми заявами. Фото: Олександра Гордієнка/Суспільне Миколаїв

"Мені треба дитині зробити паспорт, йому 14 років. Мене не пускають, тому що в мене немає вакцинації. Це нормально? Де мої права? Я їм кажу: "Я не хочу!" Переді мною просто зачинили двері", — каже Леся Крачун, яка прийшла на мітинг.

За словами юриста Юрія Барка, замість сертифіката про вакцинацію люди можуть використовувати результат ПЛР-тесту, або документ, де зафіксовані протипоказання до вакцинації.

Читайте також: "До Миколаєва з робочим візитом приїхала заступниця Міністра охорони здоров’я"

Усі підписані документи передадуть заступнику міського голови Віталію Лукову.

За словами Віталія Лукова, звернення та заяви міська влада розгляне та діятиме в межах законодавства.

Речниця відділу комунікації головного управління нацполіції в Миколаївській області Інна Парфенова розповіла, що з мітингувальниками поліцейські проводили роз’яснювальну роботу, протоколи не складали, щоб не допустити конфлікту з присутніми.

Що відомо

  • З 8 листопада, за наказом Міністерства охорони здоров'я, державних службовців та викладачів відсторонятимуть від роботи у разі відсутності щеплення проти коронавірусу. Відповідно до рішення відомства, обов'язковій вакцинації підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Перелік професій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації, планують розширити
  • У випадку, якщо людина має медичні протипоказання до щеплення, вона має отримати відповідну довідку у сімейного лікаря. Решту невакцинованих відсторонятимуть без збереження зарплатні.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок