Вакцинальна кампанія на Миколаївщині: щепилися понад 515 тисяч людей, серед них понад тисяча дітей

Вакцинальна кампанія на Миколаївщині: щепилися понад 515 тисяч людей, серед них понад тисяча дітей

Вакцинальна кампанія на Миколаївщині: щепилися понад 515 тисяч людей, серед них понад тисяча дітей
Фото: Суспільне Миколаїв

Станом на 2 листопада в Миколаївській області проти COVID-19 вакцинувалися 516 371 людина, з них протягом минулої доби ‒ 7 924 людини. Окрім того, на Миколаївщині щеплення отримала 1 351 дитина віком від 12-ти років.

Про це під час брифінгу розповів начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Максим Безносенко.

На території Миколаївської області функціонують 108 пунктів щеплення проти COVID-19 та працюють 32 мобільні бригади. Також у Миколаєві щодня відкриті додаткові пункти вакцинації в "Епіцентрі" та "Сіті центрі", через день ‒ у приміщенні залізничного вокзалу.

"В "Епіцентрі" вакцинують приблизно 280 людей на день, у "Сіті центрі" ‒ приблизно 230 людей. Мобільна група на залізничному вокзалі вакцинує приблизно 150 людей у робочий день", ‒ розповів заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров.

За словами Максима Безносенка, у Миколаївській області загальна кількість хворих на коронавірус, що були вакциновані хоча б однією дозою, складає 3,9 відсотка. За минулий тиждень, з 25-го до 31 жовтня, таких хворих налічувалося 5,65 відсотка.

Читайте також: "На Миколаївщині розгорнули 230 додаткових ліжок для хворих на коронавірус"

Щодо протипоказань до вакцинації, то, за словами Безносенка, їх існує два типи: абсолютні та тимчасові.

"Абсолютні ‒ це анафілактичний шок при першому введенні вакцини чи алергічна реакція на її компоненти. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ ‒ ред.) рекомендує у такому випадку змінити вакцину на іншу. Тимчасові ‒ приймання моноклональних антитіл або гостре запальне захворювання з температурою більше 38-ми градусів. У цьому випадку МОЗ рекомендує відтермінувати вакцинацію до закінчення лікування", ‒ розповів Максим Безносенко.

Для людей, які мають онкологічні захворювання, або до хворих на вірус імунодефіциту лікарі застосовують індивідуальний підхід та дозволяють щеплення в залежності від стану здоров'я людини.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок