Як працюють кінотеатри у "червоній" зоні

Як працюють кінотеатри у "червоній" зоні

Як працюють кінотеатри у "червоній" зоні
pixabay

15 регіонів України вже перебувають у "червоній" зоні ''Червоний'' рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які запроваджуються в регіоні. Обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат або негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген. Такий результат дійсний 72 годинипоширення коронавірусу. Про те, як працюють кінотеатри в умовах посилених карантинних обмежень, Українське радіо дізнавалося у Сергія Зленка, члена правління союзу кінотеатрів України, директора кінотеатру.

Про обмеження, запроваджені в кінотеатрах

"Київ увійшов до "червоної" зони, тож від вчорашнього дня ми впускаємо до кінотеатру лише тих глядачів, які мають Свідоцтво повного курсу вакцинації від COVID-19 (зелений COVID-сертифікат у "Дії" або паперове свідоцтво про вакцинацію міжнародного зразка), негативний ПЛР-тест, дійсний впродовж 72 годин з моменту взяття мазка, або ж документ про те, що людина одужала від COVID-19 не пізніше, ніж пів року тому. Кожен із перелічених документів, або ж QR у "Дії" є підставою для того, щоби ми пропустити відвідувача до кінотеатру", – розповів Зленко.

Водночас зараз у кінотеатрів є можливість пропускати всіх охочих, розсаджуючи глядачів не через одне місце через ряд, як це було в "жовтій" зоні, а заповнюючи зал повністю.

"Хоча, зважаючи на попит, навряд у "червоній" зоні нам вдасться збирати повні зали. Дітей ми пропускаємо без будь-яких документів, оскільки правила на них поки що не поширюються", — розповів Зленко.

Дивіться також: Рейди поліції та подорожчання таксі. Як пройшов перший день столиці у "червоній" зоні карантину

Про оцінку нововведень з економічної точки зору

"У наш кінотеатр прийшло в 6 разів менше глядачів, ніж минулого понеділка. Загальну статистику по Україні ми побачимо наступного вівторка. Хоча, не очікуючи на статистику, можна стверджувати однозначно, що впродовж останніх двох тижнів, касові збори впали в кінотеатрах значною мірою", — стверджує директор кінотеатру.

За його словами, до моменту введення "червоної" зони, люди залюбки відвідували кінотеатри, на противагу минулому року, коли лише запровадили карантинні заходи: вимірювання температури, носіння захисних масок, обробка антисептичними заходами. У деяких кінотеатрах на касові стрічки вдавалося збирати аншлаги, ідентичні докоронавірусному періодові — 2019 року.

"Зараз, коли ввели документаційні обмеження, кількість відвідувачів різко зменшилася. Високі темпи вакцинації тримаються впродовж останніх двох тижнів. І сподіваюсь, наша активна аудиторія, яка розважається, відвідує кінотеатри та має чимало соціальних комунікацій, все-таки зробить щеплення і повернеться найближчим часом у глядацькі зали", — додав Зленко.

Читайте також: Ляшко про акцію противників вакцинації у Києві: "У реанімації цей дух дуже швидко зникає"

Що відомо

  • В Україні за останню добу зафіксували понад 23 тисячі нових випадків коронавірусу, 720 людей померли. Через коронавірус лише за добу госпіталізовано понад 5 тисяч людей. 93,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини, повідомили в МОЗ.
  • Уранці 3 листопада в Києві почалась акція противників вакцинації та карантинних обмежень. Близько двох тисяч людей перекрили вулиці поблизу Верховної ради, потім вони направились до Офісу президента.
  • Через поширення коронавірусу більшість регіонів України перейшли у "червону" зону, де діють карантинні обмеження, зокрема на пересування в громадському транспорті: обов'язковою для проїзду є наявність COVID-сертифікату про вакцинацію. Київ також із 1 листопада у "червоній" зоні.
  • Кабмін опублікував постанову, якою запровадили "жовті" та "зелені" COVID-сертифікати. "Жовтий" сертифікат має інформацію про перше щеплення, а "зелений" — про повний курс. Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати у додатку "Дія" відповідають європейським.
  • За даними ЮНІСЕФ, більш ніж половина українців (54,6%) серед тих, хто не щепився від коронавірусу, не бажають вакцинуватися.
  • Усі вакцини проти коронавірусу є ефективними проти важкого перебігу та смерті у разі інфікування будь-яким із відомих штамів SARS-COV-2. Однак, вакциновані люди можуть мати легку форму цього захворювання і заражати нещеплених. Тому важливо отримати повний курс вакцинації максимальній кількості людей.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок