До вишів України вступили понад 2 тисячі студентів з окупованих територій

До вишів України вступили понад 2 тисячі студентів з окупованих територій

До вишів України вступили понад 2 тисячі студентів з окупованих територій
Суспільне Волинь

У 2021 році до вищих навчальних закладів вступили 2083 студенти з окупованих територій Донеччини, Луганщини та Криму.

Про це повідомив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет під час брифінгу.

За його інформацією, з 2015 року, коли почали працювати освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", кількість вступників з окупованих територій зросла у двічі. Так у 2015 році до українських вишів вступили 1008 студентів, а у 2021 році - 2083 студенти.

Найпопулярнішими університетами серед вступників з окупованих територій Донеччини та Луганщини стали Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (152 особи), "Харківський політехнічний інститут" (124 особи), Харківський національний університет ім. Каразіна (91 особа), Луганський національний університет імені Тараса Шевченка (89 осіб), Горлівський інститут іноземних мов державного вищого навчального закладу "Донбаський державний педагогічний університет" (85 осіб).

Найчастіше такі студенти обирали спеціальності пов'язані з правознавством (111 осіб), менеджментом (86 осіб), медициною (79 осіб) та комп'ютерними науками (77 осіб).

Також під час цьогорічної вступної кампанії громадська організація "Фонд "Відкрита політика" у вересні та жовтні цього року провела соціологічне опитування, у якому взяли участь 262 студенти з окупованих територій та працівники освітніх центрів "Крим - Україна" та "Донбас Україна"

"На питання "чому ви обрали здобуття вищої освіти в Україні?" 60% студентів відповіли, що тут вони бачать більше перспектив на гідне життя", розказала виконавча директорка громадської організації Ірина Жданова.

За її інформацією, найпоширенішими проблемами у випускників з окупованих територій були недостатнє знання української мови то обмеження з боку окупантів при перетині КПВВ.

Що відомо

  • На базі 23 вишів України були організовані підготовчі курси зі стипендіальним забезпеченням для абітурієнтів з окупованих територій.
  • У 2020 році до українських вишів з окупованих територій Донеччини та Луганщини, а також з анексованого Криму вступили 1953 абітурієнти.
  • Окупаційні адміністрації ОРДЛО проводять системну політику мілітаризації дітей. Вони перепрофілюють заклади середньої освіти в кадетські корпуси військового та козацького типу та через пропаганду формують у дітей негативне ставлення до України.
  • Російські окупанти за вказівкою РФ на окупованих територіях Донеччини та Луганщини закривають заклади освіти.
  • Російські окупанти продовжують посилювати антиукраїнські настрої на окупованих територіях Донеччини та Луганщини та агітують молодь брати участь у парламентських виборах РФ.
  • Російські окупанти обмежують виїзд дітей з окупованих територій, тим самим порушуючи право дітей на освіту. Українські правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди