У Миколаєві презентували книгу про ландшафтні парки регіону

У Миколаєві презентували книгу про ландшафтні парки регіону

У Миколаєві презентували книгу про ландшафтні парки регіону Оригінальна

Світлини дикої природи Миколаївщини, виконані 18-ма фотографами. У Центральній бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували книгу "Регіональні ландшафтні парки Миколаївщини".

Дмитро Удовицький – інженер. У вільний від роботи час чоловік подорожує. Під час кожної мандрівки робить фотографії. Говорить, що кілька робіт несподівано для нього самого увійшли до збірника "Регіональні ландшафтні парки Миколаївщини". Дмитро Удовицький розповідає: "Із управління екології звернулися, попросили світлини. У мене є блог у Фейсбуці, є сайти, на яких я викладаю світлини. Люди бачать, мабуть, тому мене запросили".

Дмитро Удовицький говорить, що побував у багатьох місцях в Україні. На Миколаївщині найсильніші емоції у фотографа-аматора викликав Кінбурн:

- Миколаївщина, безумовно, різноманітна та дивовижна, тому неможливо просто так ігнорувати, тому я фотографую. Намагаюся зробити красиву картинку, показати людям. Особливим, мабуть, є Кінбурн, бо поєднання моря, степу, річки вражає.

У книзі представлені всі регіональні ландшафтні парки Миколаївщини: "Гранітно-степове Побужжя", "Кінбурнська коса", "Приінгульський", "Тилігульський" та "Висунсько-Інгулецький". Світлини для збірника створювали 18 фотографів. Серед них – заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації Дмитро Мац.

- Кожен із них є досить унікальним об`єктом. У кожному об`єкті є цікаві місця, цікаві об’єкти, унікальні види флори та фауни, які зберігаються тільки в цих місцях. Тому ми вирішили узагальнити все, і почали з того, що мінімум тексту і більше фотографій, - говорить Дмитро Мац.

Захід приурочили до Всесвітнього дня дикої природи. Інна Моісеєва прийшла на презентацію разом із чоловіком Ігорем, роботи якого також увійшли у видання. Говорить – такою роботою слід пишатися:

- Те, що роблять такі фотографи, як мій чоловік – вони, дійсно, є, можливо, літописцями дикої природи, яка, на жаль, трансформується і зараз зникає, бо багато чого комерційного відбувається такого, знаєте. Є необхідність заробляти гроші, є необхідність популяризувати рідну землю – так. Але все це впливає на дику природу. Тому такі фотографії, які представлені у цій роботі, у цьому виданні, вони є важливими, унікальними і прекрасними. І, незважаючи ні на що, миколаївці мають знати красу своєї рідної землі.

Збірник "Регіональні ландшафтні парки Миколаївщини" видали накладом у 250 примірників. Книги подарують Вищим навчальним закладам, бібліотекам та музеям.

Автор - Володимир Степанов, операторка - Юлія Філімон.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди