Конституційний суд відмовився допустити до керівництва вишами люстрованих осіб

Конституційний суд відмовився допустити до керівництва вишами люстрованих осіб

Уточнено
Конституційний суд відмовився допустити до керівництва вишами люстрованих осіб

Конституційний суд закрив провадження за поданням нардепів, які оскаржували заборону керувати вищими освітніми закладами особам, які підпадають під дію закону "Про очищення влади".

"Суд закрив провадження за конституційним поданням народних депутатів, в якому було оскаржено положення закону "Про вищу освіту", яким передбачено, що не може бути обрана, призначена (у тому числі виконувачем обов’язків) на посаду керівника закладу вищої освіти особа, яка підпадає під дію Закону "Про очищення влади" (так званий "закон про люстрацію"), – повідомила представниця Верховної ради у Конституційному суді Ольга Совгиря.

За словами нардепки, це подання надійшло до Конституційного суду ще 29 травня 2018 року. З того часу протягом трьох років Конституційний суд провів щонайменше 12 засідань у цій справі

"Через три роки суд з’ясував, що у конституційному поданні відсутнє належне юридичне обґрунтування неконституційності оспорюваної норми закону, яке потребувало б дослідження судом", – розповіла Совгиря.

Про що подання

Авторами подання у 2018 році стали нардепи від "Опозиційного блоку": Вадим Новинський, Наталя Королевська, Юрій Бойко, Юрій Павленко, Дмитро Добкін, Михайло Папієв та інші. Вони вимагали визнати неконституційною заборону керувати вишами для люстрованих осіб через те, що ця норма закону "Про вищу освіту" начебто "обмежує встановлені Основним законом гарантії рівних можливостей реалізації конституційного права громадян на працю".

Що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський підписав закон про реформування Вищої кваліфікаційної комісії суддів №3711-д, прийнятий парламентом повторно після вето та поправок, та №5068 про реформування Вищої ради правосуддя.
  • Державний департамент США заявив, що розцінює судову реформу в Україні як головний фактор зміцнення верховенства права та залучення іноземних інвестицій у країні. Водночас американська сторона вбачає загрозу реформі судової системи України через нещодавнє рішення Ради суддів.
  • Вища рада правосуддя звільнила суддю Верховного суду та ще п’ятьох суддів.
  • Конституційний суд перевірить законність указу президента Володимира Зеленського про звільнення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна з посад суддів КСУ.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок