Зеленський ветував перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Зеленський ветував перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Зеленський ветував перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів
. Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський наклав вето на проєкт закону, який передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, та вніс власні пропозиції щодо документа.

Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті Верховної ради. Відповідно до них, Зеленський вніс свої пропозиції до тексту законопроєкту 8 липня.

Зокрема, президент пропонує встановити умовою повноважності ВККС призначення до її складу щонайменше одинадцяти членів, хоча б шість з яких мають бути чинними суддями або суддями у відставці.

Окрім того, Зеленський наполягає на тому, що на запит члена першого складу конкурсної комісії для організаційного, технічного забезпечення здійснення його повноважень КК може залучати помічників та перекладачів.Відповідно до внесених президентом правок, фінансування діяльності таких фахівців може здійснюватися із залученням міжнародної технічної допомоги.

29 червня Верховна рада прийняла в цілому законопроєкт №3711-д про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Документ відновлює роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка припинила роботу у 2019 році, коли набув чинності закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування". Тоді Вища рада правосуддя мала утворити конкурсну комісію для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС, однак у грудні 2019 ВРП заявила, що міжнародні партнери України не надали своїх пропозицій щодо своїх кандидатів у комісію.

Через це у березні 2020 року ВРП визнала неможливим утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади членів ВККС, а сам конкурс — таким, що не відбувся. Це унеможливило призначення нових суддів та посилило кадровий дефіцит у судовій системі.

За доопрацьованим документом, який 2 березня проголосувала Рада, ВККС має складатися з шістнадцяти членів, які призначаються Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу терміном на чотири роки. Однак вже за умови призначення 11 членів, комісія вважатиметься повноважною. Восьмеро з них призначатимуться з-поміж суддів або суддів у відставці.

Що відомо

  • 6 жовтня 2019 року Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт Зеленського про судову реформу.
  • Судова реформа передбачала скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100, запроваджувала новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створювала при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики, а також розширювала список посад, на які поширюється люстрація.
  • Конституційний суд визнав неконституційними низку положень цієї реформи.
  • 22 червня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про судоустрій та статус суддів. Він повинен узгодити законодавство з рішеннями Конституційного суду. У новому законопроєкт скасовується норма про скорочення суддів Верховного суду (за реформою Зеленського склад ВС скоротився з 200 до 100 суддів) і рішення про скорочення їхньої зарплати. Рада прийняла цей законопроєкт 16 жовтня 2020 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок