Зеленський заявив, що з опалювальним сезоном є складнощі, але він буде

Зеленський заявив, що з опалювальним сезоном є складнощі, але він буде

Зеленський заявив, що з опалювальним сезоном є складнощі, але він буде
Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Попри складнощі з ситуацією навколо початку нового опалювального сезону, в Україні він розпочнеться з достатніми запасами газу та "нормальними" цінами.

Про це 18 жовтня заявив президент Володимир Зеленський під час інтерв'ю для ICTV.

"У нас завжди так відбувається восени, коли фермери збирають врожай, то всі політики в цей час починають сіяти паніку. Це завжди актуальний період, що держава, президент, уряд, суспільство — не пройдуть опалювальний сезон. Хочу всіх заспокоїти. Вважають, що багато важливих і своєчасних дій зробив уряд і зробила влада. На сьогодні достатньо газу для суспільства і споживачів", — зазначив президент.

За його словами, газу в Україні "не просто достатньо": "Попри газовий дефіцит в Європі та світі, достатньо за дуже нормальними цінами у порівнянні з європейськими цінами".

Читайте також: Відповідальність за накопичення вугілля несуть генеруючі компанії — Міненерго

"Зрозумійте, ми всі бачимо, що зараз ціна вже 2000 доларів. Якби влада не втрутилась — ціна для людей була б як мінімум 50 гривень. А так від НАК "Нафтогазу" — близько 8 гривень. Це дуже важливий пакет, який ми запровадили вчасно", — вказав Зеленський.

Водночас глава держави вважає, що уряд також стабілізував проблему з цінами на електроенергію.

"У нас електроенергія залишилась така сама, як була до опалювального періоду. Для бідних людей ціна зменшилась. Я вважаю, що попри складнощі, ми йдемо в опалювальний сезон зі стабільністю і стабільною політикою", — вважає гарант.

Крім того, коментуючи ситуацію з надзвичайними ситуаціями у низці міст, Зеленський заявив, що "проблема існує".

Читайте також: "Нафтогаз" подав заявку на участь у сертифікації оператора "Північного потоку-2"

"Головне тут розуміти, що ми дуже відповідально ставимось до тих питань, які є відповідальністю місцевої влади. Я вважаю, що опалювальний сезон — це відповідальність всієї влади: місцевої і центральної... Тому ми підписали меморандум, в якому є дві головні речі: НАК "Нафтогаз" і центральна влада гарантують конкретну стабільну ціну і стабільний обсяг", — додав Зеленський.

З його слів, у цій проблемі є низка "технічних" питань: як юридичних, так і політичних, які будуть зрештою врегульовані. Він переконаний, що всі комунальні підприємства зможуть отримати газ за іншою, але "нормальною ціною", якщо місцева влада не встигне зробити "всі кроки, які вони відповідально пообіцяли" зробити.

Що відомо

  • 18 жовтня голова НАК "Нафтогаз України” Юрій Вітренко заявив, що компанія накопичила достатньо газу у підземних сховищах для опалювального сезону. Компанія готова забезпечити населення паливом, як напряму, так і через теплокомуненерго.
  • 12 жовтня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що запасів природного газу в українських підземних сховищах достатньо для покриття потреб населення та підприємств соціальної сфери у прийдешньому опалювальному сезоні.
  • 12 жовтня у Міністерстві розвитку громад та територій заявили, що технічна готовність до опалювального сезону майже 100%.
  • 12 жовтня Кабмін затвердив план дій з виконання меморандуму щодо опалювального сезону.
  • На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові був підписаний меморандум, згідно з яким тарифи на гарячу воду та опалення не будуть зростати до кінця опалювального сезону 2021-2022 років.
  • У серпні Національна енергетична компанія "Укренерго" повідомила, що на складах теплоелектростанцій України спостерігається критична ситуація, пов’язана із недостатнім рівнем накопичення вугілля.
  • Міністерство енергетики планує пройти наступні опалювальні сезони автономно від енергосистеми Росії та Білорусі, аби у 2023 році розпочати синхронізацію української енергосистеми з європейською ENTSO-E.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок