Міненерго планує у 2023 році почати синхронізацію з енергосистемою ЄС – Галущенко

Міненерго планує у 2023 році почати синхронізацію з енергосистемою ЄС – Галущенко

Міненерго планує у 2023 році почати синхронізацію з енергосистемою ЄС – Галущенко
. УНІАН

Міністерство енергетики планує пройти наступні опалювальні сезони автономно від енергосистеми Росії та Білорусі, аби у 2023 році розпочати синхронізацію української енергосистеми з європейською ENTSO-E.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко повідомив 18 червня під час години запитань до уряду.

"Для нас дуже важливо наступний опалювальний сезон пройти стабільно, бо в наступному році в нас є план автономно попрацювати від'єднавшись від енергосистеми Російської Федерації і Білорусі для того, щоб у 2023 році забезпечити процес синхронізації України з енергосистемою ЄС", – розповів Галущенко.

Міністр розповів, що вони почали підготовку до наступного опалювального сезону. Зокрема, планується накопичення вугілля та резервного палива, накопичити не менше ніж 17 млрд кубів газу.

"Нам треба максимально залучити в цей сезон енергоблоки АЕС до роботи та проходження осінньо-зимового періоду. Триває накопичення вугілля на складах, на сьогодні накопичено 1,460 млн тонн", – сказав міністр.

За його словами, планується також оптимізація графіків ремонтів, у тому числі атомних генерацій.

"Тут наше завдання забезпечити такий обсяг, щоб були абсолютно комфортні умови проходження опалювального сезону. Ведемо роботу щодо створення аварійного запасу обладнання, матеріалів, устаткування для виконання аварійно-відновлювальних робіт", – додав Галущенко.

Що відомо

  • 15 квітня Верховна рада схвалила в цілому законопроєкт № 3364-1д щодо сертифікації оператора системи передачі. Зокрема, цей закон передбачає введення заборони на імпорт електроенергії з Білорусі та Росії, а також проведення сертифікації НЕК "Укренерго".
  • Міжфракційне парламентське об'єднання "За демократичну Білорусь" 24 травня закликало українську владу припинити імпорт електроенергії з Білорусі у зв'язку із затриманням білоруського опозиціонера Романа Протасевича.
  • Також припинити купувати електрику у Білорусі закликали й громадські організації. Окрім цього вони просять запровадити жорсткі санкції проти режиму самоназваного президента країни Олександра Лукашенка.
  • 26 травня НКРЕКП обмежила імпорт електроенергії з Російської Федерації та Білорусі до 1 жовтня 2021 року. Водночас комісія не виключає продовження цієї заборони після 1 жовтня.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок