Шведська королівська академія наук, яка присуджує Нобелівську премію, відмовилась запроваджувати гендерні та етнічні квоти для лауреатів.
Про це заявив голова академії Горан Ханнсон, повідомляє BBC.
"Ми вирішили, що у нас не буде квот за гендером або етнічною приналежністю", – сказав він.
Ханнсон додав, що це рішення "відповідало духу останньої волі Альфреда Нобеля". Він також наголосив, що отримувати премію мають ті, хто зробив найважливіший внесок у своїй галузі.
"Сумно, що серед лауреатів Нобелівської премії так мало жінок, і це відображає несправедливі умови в суспільстві, особливо минулих років, але які існують і досі. Ще багато чого належить зробити", – зазначив Ханнсон.
Водночас він запевнив, що комітет премії подбає про те, щоб висувати на здобуття нагороди більше жінок-вчених.
"Ми подбаємо про те, щоб у нас було все більше жінок-вчених, яких запрошують для висунення кандидатур, і ми продовжимо стежити за тим, щоб в наші комітети входили жінки", – наголосив науковець.
Цього року єдиною жінкою, яка отримала Нобелівську премію, стала Марія Анґеліта Ресса – філіппіно-американська журналістка, співзасновниця та виконавча директорка онлайн-видання Rappler. У минулому Ресса працювала журналісткою-розслідувачкою в офісі каналу CNN у Південно-Східній Азії. Жінці присудили Нобелівську премію миру із формулюванням "за зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та тривалого миру".
Що відомо
- Цьогорічну Нобелівську премію в галузі економіки отримали три американські дослідники "за методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв'язків".
- Лауреатами Нобелівської премії миру у 2021 році стали засновниця онлайн-видання Rappler Марія Ресса та головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов.
- Танзанійський письменник арабського походження Абдулразак Гурна став лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2021 році.
- Лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини 2021 року стали американці Девід Джуліус і Ардем Патапутян. Нагороду вручили за дослідження рецепторів температури та дотику.
- Нобелівську премію з фізики-2021 отримали троє вчених за "внесок в розуміння комплексних фізичних систем".
- Нобелівську премію 2021 року з хімії присудили вченим Бенджаміну Лісту і Девіду Макміллану за новий метод синтезу молекул — асиметричний органокаталіз.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!