Перейти до основного змісту
Нобелівська премія: організатори відмовились запроваджувати гендерні та етнічні квоти

Нобелівська премія: організатори відмовились запроваджувати гендерні та етнічні квоти

Нобелівська премія: організатори відмовились запроваджувати гендерні та етнічні квоти
Нобелівська премія миру. Нобелівський комітет

Шведська королівська академія наук, яка присуджує Нобелівську премію, відмовилась запроваджувати гендерні та етнічні квоти для лауреатів.

Про це заявив голова академії Горан Ханнсон, повідомляє BBC.

"Ми вирішили, що у нас не буде квот за гендером або етнічною приналежністю", – сказав він.

Ханнсон додав, що це рішення "відповідало духу останньої волі Альфреда Нобеля". Він також наголосив, що отримувати премію мають ті, хто зробив найважливіший внесок у своїй галузі.

"Сумно, що серед лауреатів Нобелівської премії так мало жінок, і це відображає несправедливі умови в суспільстві, особливо минулих років, але які існують і досі. Ще багато чого належить зробити", – зазначив Ханнсон.

Водночас він запевнив, що комітет премії подбає про те, щоб висувати на здобуття нагороди більше жінок-вчених.

"Ми подбаємо про те, щоб у нас було все більше жінок-вчених, яких запрошують для висунення кандидатур, і ми продовжимо стежити за тим, щоб в наші комітети входили жінки", – наголосив науковець.

Цього року єдиною жінкою, яка отримала Нобелівську премію, стала Марія Анґеліта Ресса – філіппіно-американська журналістка, співзасновниця та виконавча директорка онлайн-видання Rappler. У минулому Ресса працювала журналісткою-розслідувачкою в офісі каналу CNN у Південно-Східній Азії. Жінці присудили Нобелівську премію миру із формулюванням "за зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та тривалого миру".

Що відомо

  • Цьогорічну Нобелівську премію в галузі економіки отримали три американські дослідники "за методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв'язків".
  • Лауреатами Нобелівської премії миру у 2021 році стали засновниця онлайн-видання Rappler Марія Ресса та головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов.
  • Танзанійський письменник арабського походження Абдулразак Гурна став лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2021 році.
  • Лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини 2021 року стали американці Девід Джуліус і Ардем Патапутян. Нагороду вручили за дослідження рецепторів температури та дотику.
  • Нобелівську премію з фізики-2021 отримали троє вчених за "внесок в розуміння комплексних фізичних систем".
  • Нобелівську премію 2021 року з хімії присудили вченим Бенджаміну Лісту і Девіду Макміллану за новий метод синтезу молекул — асиметричний органокаталіз.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок