Нобелівську премію в галузі економіки отримали американські дослідники

Нобелівську премію в галузі економіки отримали американські дослідники

Доповнено
Нобелівську премію в галузі економіки отримали американські дослідники
.

Нобелівський комітет 11 жовтня назвав імена лауреатів премії пам'яті Альфреда Нобеля.

Ними стали професор Каліфорнійського університету в Берклі Девід Кард ("за емпіричний внесок в економіку праці"), професор економіки кафедри імені Форда Массачусетського технологічного інституту Джошуа Девід Ангрист і професор економіки Стенфордської вищої школи бізнесу Гвідо Імбенс ("за методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв'язків").

"Цьогоріч лауреати надали нам нове розуміння ринку праці та показали, які висновки про причинно-наслідкові зв'язки можна зробити з природних експериментів. Їх підхід поширився на інші області й зробив революцію в емпіричних дослідженнях", — зазначили в комітеті.

"Багато важливих питань в соціальних науках пов'язані з причиною і наслідками. Як імміграція впливає на рівень оплати праці та зайнятості? Як освіта впливає на майбутній дохід? На ці питання важко відповісти, тому що нам нема з чим порівнювати. Ми не знаємо, що б сталося, якби імміграція була б меншою, або якби ця людина не продовжувала навчання. Лауреати цього року показали, що на ці та подібні питання можна відповісти за допомогою природних експериментів. Ключ полягає в тому, щоб використовувати ситуації, в яких випадкові події або зміни політики призводять до того, що до груп людей ставляться по-різному, таким чином, щоб це нагадувало клінічні випробування в медицині", — йдеться в релізі Нобелівського комітету.

Зокрема, Девід Кард проаналізував вплив мінімальної заробітної плати, імміграції та освіти на ринок праці. Результати показали, що підвищення мінімальної заробітної плати не обов'язково призводить до скорочення числа робочих місць. Також стало відомо, що ресурси в школах набагато важливіші для майбутнього успіху учнів на ринку праці, ніж вважалося раніше.

Нобелівську премію з економіки щорічно дають тим, хто зробив винятковий внесок у цю область. Її у 1968 році додали до "традиційних" номінацій — фізіології або медицини, фізики, хімії, літератури та премії миру. Держбанк Швеції (Sveriges Riksbank) на честь свого 30-річчя зробив внесок, який забезпечив безстрокове фінансування для оплати адміністративних витрат Фонду Нобеля, пов'язаних з присудженням премії.

Що відомо

  • Лауреатами Нобелівської премії миру у 2021 році стали засновниця онлайн-видання Rappler Марія Ресса та головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов.
  • Танзанійський письменник арабського походження Абдулразак Гурна став лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2021 році.
  • Лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини 2021 року стали американці Девід Джуліус і Ардем Патапутян. Нагороду вручили за дослідження рецепторів температури та дотику.
  • Нобелівську премію з фізики-2021 отримали троє вчених за "внесок в розуміння комплексних фізичних систем".
  • Нобелівську премію 2021 року з хімії присудили вченим Бенджаміну Лісту і Девіду Макміллану за новий метод синтезу молекул — асиметричний органокаталіз.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок