Нобелівську премію з фізики отримали троє вчених за "внесок в розуміння комплексних фізичних систем"

Нобелівську премію з фізики отримали троє вчених за "внесок в розуміння комплексних фізичних систем"

Нобелівську премію з фізики отримали троє вчених за "внесок в розуміння комплексних фізичних систем"
. Фото: Нобелівський комітет

Учені Сюкуро Манабе, Клаус Хассельманн і Джорджіо Парізі отримали Нобелівську премію "за новаторський внесок в наше розуміння комплексних фізичних систем".

Як повідомили у Нобелівському комітеті, половину премії розділили Сюкуро Манабе та Клаус Хассельманн за фізичне моделювання клімату Землі, кількісну оцінку мінливості і надійне прогнозування глобального потепління.

Другу половину отримав Джорджіо Парізі "за відкриття взаємодії безладу і флуктуацій у фізичних системах від атомних до планетарних масштабів".

"Відкриття, відзначені цього року, демонструють, що наші знання про клімат спираються на міцну наукову основу, засновану на аналізі спостережень. Всі лауреати цього року зробили свій вклад у глибше розуміння властивостей і еволюції складних фізичних систем", — зазначив голова Нобелівського комітету з фізики Торс Ханс Ханссон.

У комітеті відзначили, що важкі для розуміння, оскільки для них характерні хаотичність та безладом, тому цього року премію отримали вчені за опис та прогнозування їхньої поведінки в довгостроковій перспективі.

Що відомо

  • Лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини 2021 року стали американці Девід Джуліус і Ардем Патапутян.
  • Традиційний бенкет, присвячений врученню Нобелівської премії, цього року знову буде скасовано через пандемію COVID-19.
  • Нобелівський комітет оголосить імена лауреатів у 2021 році з 4 по 11 жовтня. Почнуть з медицини, закінчать економікою. Переможців премії з літератури та миру дізнаємося наприкінці тижня. Особливий інтерес викликає премія миру, оскільки у 2021 році список кандидатів перевалив за три сотні і в ньому багато опозиціонерів і протестного руху. Розклад оголошення переможців викладений на сайті премії.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок