Від початку жовтня в Україні видаватимуться лише е-лікарняні – Радуцький

Від початку жовтня в Україні видаватимуться лише е-лікарняні – Радуцький

Від початку жовтня в Україні видаватимуться лише е-лікарняні – Радуцький
. Ілюстративне фото: pixabay

Із 1 жовтня в Україні лікарі зможуть видавати лише лікарняні із внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я.

Про це на своєму Telegram-каналі повідомив голова комітету Верховної Ради з охорони здоров’я Михайло Радуцький.

"З 1 жовтня оформлення усіх лікарняних буде відбуватись винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я", – написав він.

Читайте також: Ляшко оголосив про перехід України на е-лікарняні. Що це означає

За словами нардепа, таке рішення дозволить ефективніше боротися із корупцією у медичній сфері, оскільки на виплату лікарняних Фонд соціального страхування України витрачає чималі кошти.

"За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 мільярдів гривень. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% лікарняних. Тому "індустрія" продажу фіктивних листків в Україні традиційно доволі масштабна", – зазначив Радуцький.

Читайте також: Як оформлювати е-лікарняні й чи допоможуть вони подолати корупцію. Пояснюють експерти

Відтак впровадження електронної системи дозволить проводити моніторинг видачі лікарняних та виявляти потенційно підробні медичні висновки.

"Електронна система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар листів непрацездатності. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника", – пояснив він.

За словами Радуцького, попередньо вже з 1 вересня всі медичні заклади мали перейти на оформлення е-лікарняних, однак на початок осені з 3 тисяч закладів у електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі.

Що відомо

  • 3 лютого Верховна рада підтримала постанову про запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних). Е-лікарняні мали запрацювати на початку 2021 року.
  • У 2020 році 13 мільйонів українців отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.
  • Тестовий запуск електронного лікарняного в Україні планувався з літа 2020 року. Пізніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що електронні лікарняні запрацюють з 2021 року.
  • Міністерство охорони здоров'я планує реалізувати у 2021 році інтеграцію системи електронного кабінету пацієнта з цифровим додатком "Дія".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок