Як працюватиме електронний кабінет пацієнта. Пояснює міністр охорони здоров'я

Як працюватиме електронний кабінет пацієнта. Пояснює міністр охорони здоров'я

Як працюватиме електронний кабінет пацієнта. Пояснює міністр охорони здоров'я
. 24 канал

Міністерство охорони здоров'я планує реалізувати у 2021 році інтеграцію системи електронного кабінету пацієнта з цифровим додатком "Дія".

Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Першочерговим завданням МОЗ у 2021 році, за словами міністра, буде інтеграція системи електронного кабінету пацієнта з додатком "Дія" та подальше розширення функціоналу системи.

За словами міністра, включення електронного кабінету пацієнта до додатку "Дія" має нам меті надати доступ громадянам України до їх медичних даних.

"Інтеграція електронного кабінету з додатком дозволить пацієнту бачити власну електронну медичну карту, подавати декларації онлайн, надавати доступ до власних даних. В цьому кабінеті буде зібрана вся інформація про пацієнта, доступ до якої лікар зможе отримати одразу на прийомі", – розповів Степанов.

Іншим ключовим пріоритетом МОЗ у 2021 році, за словами міністра, стане остаточна відмова від паперових лікарняних листків.

"У 2021 році МОЗ хоче повністю відмовитися від паперових лікарняних. Це дозволить уніфікувати та спростити процедуру видачі лікарняного. Крім того, стане більш надійним контроль за видачею лікарняних", – пояснив очільник МОЗ.

Всього на 2021 рік МОЗ запланувало реалізацію 30 електронних проєктів. "Наприкінці 2020 року ми прийняли концепцію розвитку електронної системи охорони здоров’я. Вона запланована на 5 років. У 2021 році буде реалізовано близько 30 проєктів у цій сфері", – зауважив Степанов.

Серед цифрових ініціатив МОЗ, запланованих на 2021 рік:

  • електронний план лікування;
  • електронний модуль чутливих даних для хворих на психічні розлади та ВІЛ/СНІД;
  • електронні рецепти. У 2021 будуть реалізовані електронні рецепти на інсулін та наркотичні засоби, пізніше – на антибіотики;
  • цифрова система управління та обліку лікарських засобів;
  • інтеграція електронної системи МОЗ з іншими державними системами;
  • проєкти щодо верифікації та захисту даних пацієнтів.

Степанов наголосив, що попередні напрацювання щодо цих проєктів були здійснені в МОЗ протягом 2020 року, тож у 2021 залишилося вирішити практичні аспекти їх реалізації.

Що відомо

  • Електронна система охорони здоров'я eHealth — це система, яка забезпечує автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією в електронному вигляді. Функціонування системи забезпечує Національна служба здоров'я України.
  • У 2020 році 13 мільйонів українців отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.
  • Тестовий запуск електронного лікарняного в Україні планувався з літа 2020 року. Пізніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що електронні лікарняні запрацюють з 2021 року.

На початок