Ляшко оголосив про перехід України на е-лікарняні. Що це означає

Ляшко оголосив про перехід України на е-лікарняні. Що це означає

Ляшко оголосив про перехід України на е-лікарняні. Що це означає
. lexinform.com.ua

З червня в Україні почали впроваджувати електронні лікарняні. Повний перехід усіх медичних закладів країни на формування е-висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня поточного року.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, відповідний наказ вже підписаний і пройшов експертизу Мін'юсту. Ляшко зазначив, що до 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних.

"Це означає, що з червня по серпень медичні заклади будуть формувати, як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності", — написав міністр.

Читайте також: Як електронний лікарняний завадить торгівлі медичними довідками. Пояснюють урядовці та експерт

Повний же перехід усіх медустанов на нову модель відбудеться з 1 вересня поточного року. Ляшко наголосив, що з впровадженням е-лікарняних пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листом непрацездатності та нести його на роботу.

"А роботодавці уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом і Фондом соціального страхування у процесі оформлення своєму працівникові виплат за лікарняний", — додав очільник МОЗ.

Що відомо

  • Станом на 1 червня Фонд соціального страхування заборгував українцям 3,11 мільярда гривень "лікарняних".
  • 3 лютого Верховна рада підтримала постанову про запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних). Е-лікарняні мали запрацювати на початку 2021 року.
  • У 2020 році 13 мільйонів українців отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.
  • Тестовий запуск електронного лікарняного в Україні планувався з літа 2020 року. Пізніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що електронні лікарняні запрацюють з 2021 року.
  • Міністерство охорони здоров'я планує реалізувати у 2021 році інтеграцію системи електронного кабінету пацієнта з цифровим додатком "Дія".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок