60 тонн опалого листя зібрали у Львові для компостування

60 тонн опалого листя зібрали у Львові для компостування

60 тонн опалого листя зібрали у Львові для компостування
. Суспільне Львів

60 тонн опалого листя зібрали у Львові для компостування. Усе листя, яке збирають комунальники на вулицях, скверах і парках, везуть на станцію компостування. Про це Суспільному розповіла директорка міського департаменту з питань поводження з відходами Оксана Кошак.

Також містян, які мають присадибні ділянки, просять вивозити листя на переробку. Це вже другий рік у місті листя не везуть на полігони, а на компостувальну станцію, що на вулиці Пластовій, 13. Там його змішують з щепою та харчовими відходами та роблять компост – добрива для рослин та дерев. Минулого року там переробили близько двох тисяч тонн листя.

60 тонн опалого листя зібрали у Львові для компостування
Опале листя двірники збирають у пакети. Суспільне Львів

Ігор Колодій працює двірником. Каже, сезон опадання листя тільки розпочався, а його уже збирає по кілька мішків. Якщо раніше листя забирали разом з сміттям, то зараз його везуть на переробку.

"Ми організували так роботу. Оскільки листя інтенсивно ще не падає. Значить кожен з двірників має кульки, ми прибираємо листя складаємо в кульочки, складаємо біля будинків і один раз в тиждень в нас є машина, яка вивозить на Пластову, 13", – каже директор комунального підприємства "Балатон – 409" Андрій Муравський.

60 тонн опалого листя зібрали у Львові для компостування
Усе листя привозять на компостувальну станцію, що на вул. Пластова, 13. Суспільне Львів

Усе опале листя привозять на муніципальну станцію компостування, що на вул. Пластовій, 13. Там його, а ще садові та харчові відходи – переробляють у компост.

"Листя – це сировина для утворення добрива, утворення компосту. Листя змішується з харчовими відходами, яке збирається населенням, бізнесом і два місяці працює у буртахБурт – велика купа, переважно сільськогосподарської культури, що укладена на землю або в невеликий котлован, обладнаний системою вентиляції і термометрами для контролю режиму зберігання, укритий соломою і землею., його постійно перемішують і певні бактерії вприскують в ті бурти. І через два місяці утворюється компост", – пояснює начальниця відділу організації роздільного збору органіки Ірина Шевченко.

Минулого року на цій станції зібрали майже дві тисячі тонн опалого листя, яке переробили у добриво.

"Все листя, яке в місті опаде за осінній період, має бути зібране і перероблена на компостування. І це приблизно десь 10 тисяч тонн листя продукується в рік. Ви ще пам’ятаєте часи, коли намагалися десь спалювати це листя і це шкодило довкіллю, потім збирали це листя десь в рови і воно там перегнивало, а сьогодні є компостувальна станція і є можливість повністю його переробити", – розповідає директорка міського департаменту з питань поводження з відходами Оксана Кошак.

Окрім комунальних служб, на переробку можуть привозити листя і львів’яни, які мають присадибні ділянки. Його тут безкоштовно приймають і переробляють в компостне добриво.

Читайте також: Вакцину скидають з літаків. На Львівщині імунізують диких тварин від сказу
На початок