Вітренко анонсував нові судові позови проти "Газпрому"

Вітренко анонсував нові судові позови проти "Газпрому"

Вітренко анонсував нові судові позови проти "Газпрому"
. УНІАН

Новий очільник НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко планує продовжувати максимально можливий юридичний тиск на російський "Газпром" та нові позови до суду.

Про це Юрій Вітренко заявив на пресконференції.

"Так, ми будемо робити нові позови. Ми будемо чинити максимальний тиск, який може здійснювати "Нафтогаз" на "Газпром", використовувати усі юридичні можливості. І не тільки тому, що Росія — це держава-агресор, а Газпром — це фактично національна компанія Росії, а й тому що це в інтересах українських споживачів, а в даному випадку в інтересах ще і європейських споживачів", – повідомив Вітренко.

Новий очільник НАК "Нафтогаз" підкреслив, що у фокусі зусиль компанії буде контракт, укладений із "Газпромом" 31 грудня 2019 року.

"Один з елементів, на якому ми наполягали і якого досягли — цей контракт, укладений за європейськими правилами. Він, зокрема, дозволяє переносити точки газу і звертатися у міжнародний арбітраж. Ми будемо використовувати цю можливість", – пояснив Вітренко.

Він додав, що також планує встановити, чому НАК "Нафтогаз" досі не використовував можливості нового контракту для тиску на "Газпром".

"Я маю ще заслухати відповідних працівників Нафтогазу, які мають мені пояснити чому упродовж року Нафтогаз не використовував відповідні юридичні можливості для створення тиску на Газпром. Особливо враховуючи, що новий транзитний контракт, який був підписаний наприкінці минулого року", – зауважив Вітренко.

Що відомо

  • Юрій Вітренко у 2014-2020 роках обіймав посаду виконавчого директора НАК "Нафтогаз Україна". Із квітня 2019 по червень 2020 року він також очолював Наглядову раду ПАТ "Укрнафта".
  • За даними ЗМІ у 2018 році у стосунках між топменеджерами компанії з’явилася "напруга", яка у 2019 році перейшла у відкритий конфлікт. У травні 2020 року Вітренко заявив, що Коболєв ініціює його звільнення з посади виконавчого директора "Нафтогазу". Своєю чергою, Коболєв звинувачував Вітренка в роботі в інтересах бізнесмена Ігоря Коломойського.
  • 8 жовтня 2020 року Андрій Коболєв повідомив про першу кримінальну справу про державну зраду проти менеджменту "Нафтогазу".
  • У листопаді 2020 року Андрій Коболєв повідомив, що проти керівників НАК "Нафтогаз" відкрито вже два кримінальні провадження про державну зраду.
  • 21 грудня Кабінет міністрів призначив Юрія Вітренка тимчасовим виконувачем обов'язків міністра енергетики.
  • Після цього Верховна рада двічі провалила призначення Вітренка першим віцепрем'єром та міністром енергетики попри те, що профільний комітет Ради підтримав його призначення.
  • У лютому 2021 року Юрій Вітренко підтвердив, що звертався до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицію звільнити Андрія Коболєва через виявлені під час аудиту порушення та невиконання "Нафтогазом" планів із видобутку природного газу.

Читайте також

"Це відповідь на доручення прем'єра" – Вітренко розповів, чому хоче звільнити Коболєва

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок